1 HAZİRAN TARİHİNDEN İTİBAREN ÇORLU'DA MAVİ MİNİBÜSLER DE TRAFİKTEN MEN EDİLECEK | Çorlu Haberleri - Çorlu haber-Çorlu Haberleri - Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - 1 HAZİRAN TARİHİNDEN İTİBAREN ÇORLU’DA MAVİ MİNİBÜSLER DE TRAFİKTEN MEN EDİLECEK

1 HAZİRAN TARİHİNDEN İTİBAREN ÇORLU’DA MAVİ MİNİBÜSLER DE TRAFİKTEN MEN EDİLECEK

1 HAZİRAN TARİHİNDEN İTİBAREN ÇORLU’DA MAVİ MİNİBÜSLER DE TRAFİKTEN MEN EDİLECEK

Danıştay karar verdi Belediye açıkladı.

“ 1 HAZİRAN 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN ÖZGÖZDE KOOPERATİFİNE AİT MAVİ MİNİBÜSLER DE FAALİYETTEN MEN EDİLECEK”

Bu konuda Çorlu Belediyesi tarafından yapılan basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz “Bilindiği üzere Çorlu Belediye Meclisi 06.01.2010 gün, 2012/66 sayılı kararıyla şehir içi toplu taşımacılığın belediye eliyle yürütülmesine karar vermiştir ve 19.05.2011 tarihi itibariyle belediye, toplu taşımacılık hizmetini yürütmeye başlamıştır.

Bu kapsamda yasal olmayan fiili durumu devam ettirenlerden Sarı- yeşil renkte olan minibüsler 26.03.2012 tarihinden itibaren faaliyetten men edilmiştir.

Özgözde Kooperatifi tarafından Tekirdağ İdare Mahkemesi nezdinde 2010 yılı çalışma ruhsatı talebinin reddine dair işleme karşı davalar açılmış, bu davalar sonunda iptal kararları belediyenin itirazı sonucu Danıştay 8. Dairesi tarafından bozulmuştur. Bozma kararında aynen ‘’ … Uyuşmazlık konusu olayın yukarıda aktarılan süreci de dikkate alındığında M plaka sahiplerinin şehir içi toplu taşımada kazanılmış hak sahibi olduklarının kabulü hukuken mümkün değildir.

Bu durumda, davacı kooperatif üyelerinin 2010 yılı çalışma ruhsatının düzenlenerek verilmesi istemlerinin zımnen reddine ilişkin dava konusu işlemde hukuka aykırılık bulunmamaktadır…’’ denilerek Tekirdağ İdare Mahkemesi’nin kararının usul ve yasaya aykırı olduğu belirtilmiştir.,

Hal böyle iken Çorlu Belediye Başkanlığı tarafından yapılan işlemlerin usul ve yasaya uygun olduğu, yasal olmayan fiili durumun devam ettirilmeyerek şehir içi toplu taşımacılığın yalnızca belediye tarafından sürdürülmesi gerektiği tartışmasızdır.

Bu bağlamda Çorlu Belediyesi 1 Haziran 2012 tarihinden itibaren haksız fiili durumu sürdürenleri faaliyetten men etmek amacıyla, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak gerekli işlemleri tesis edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları