11 YILDIR CEZA ALMAYAN ŞOFÖRE ÖDÜL | Çorlu Haberleri - Çorlu haber-Çorlu Haberleri - Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - 11 YILDIR CEZA ALMAYAN ŞOFÖRE ÖDÜL

11 YILDIR CEZA ALMAYAN ŞOFÖRE ÖDÜL

11 YILDIR CEZA ALMAYAN ŞOFÖRE ÖDÜL

Çorlu’da 35 yıllık minibüs şoförü 55 yaşındaki Süleyman Uçtu, Karayolları ve Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında 11 yıldır trafik cezası almadığı için ‘yılın sürücüsü’ seçildi.

Karayolları ve Trafik Güvenliği Haftası Çorlu’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, Belediye Başkanı Ünal Baysan, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Dalman ve Jandarma Komutanı Kudret Sarıtaş ile öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser Oğuz Günhan, sorumluluk bölgelerinde geçen yıl 213 yaralamalı, 432 maddi hasarlı olmak üzere toplam 645 trafik kazası meydana geldiğini söyledi.

KAZALAR YÜZDE 98 İNSAN UNSURLU

Yapılan denetimlerde 16 bin 757 aracın kontrol edildiğini kaydeden Günhan şunları söyledi:

“Kontrol sırasında 11 bin 9 sürücüye, 1 milyon 609 bin 651 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca 10 Nisan 2009 tarihinde faaliyete geçen MOBESE sistemi tarafından 2012 Mayıs ayına kadar trafik ihlali yapan 55 bin 971 araca toplam 11 milyon 352 bin 230 lira para cezası verildi.

Trafik kazalarında insan, araç, yol ve çevrenin etkileri çeşitli oranlarda olmak üzere kazalara neden olan kusurlar içerisinde. Kazalarda insan unsurunun payı yüzde 98’ler düzeyindedir. Bu durum ülkemizde sürücüler ve yayalar tarafından trafik kurallarına uyulmadığının bir göstergesidir”

11 YILDIR TRAFİK CEZASI ALMADI

Törende 35 yıllık şoför olan evli ve 2 çocuk babası Süleyman Uçtu, 11 yıldır trafik cezası almadığı için yılın sürücüsü seçildi. Uçtu’nun plaketini Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Cemal Dalman verdi. Çorlu ile Tekirdağ arasındaki yolcu minibüslerinde şoförlük yaptığını ifade eden Uçtu, “35 yıllık sürücüyüm, böyle bir ödüle layık görülmek beni çok mutlu etmiştir. Bu ödüle beni layık görenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Törende, başarılı jandarma ve trafik polislerine de çalışmalarından dolayı plaket verildi

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları