12 engelli vatandaşımız Çakı gibi asker oldular « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - 12 engelli vatandaşımız Çakı gibi asker oldular

12 engelli vatandaşımız Çakı gibi asker oldular

12 engelli vatandaşımız Çakı gibi asker oldular

Çorluda 12 engelli vatandaşımız temsili olarak bir günlük askerlik hizmetini yerine getirdiler.

Çorlu’da 12 engelli vatandaşımız temsili olarak bir günlük askerlik hizmetini yerine getirdiler.

5.Kolordu Komutanlığı 105. Topçu Alayında gerçekleşen törene 5.Kolordu komutan Korgeneral Nazım Altıntaş, Alay Komutanı Topçu Kurmay Albay Bülent Çelik, Hava Meydan komutanı Hava Albay Erdoğan Erdem asker yakınları ile askeri rütbeliler katıldı.

Törende temsili askerler adına konuşan Topzu Er Hüseyin Tuğlu, 5. Dönem temsili askeriliğini bir icra eden bizlerin kutsal askerlik andını içtiği bu anlamlı günde aramızda olmaktan dolayı şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

Bugün gelecek nesillerin emaneti olan ve her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanın laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz bekçileri olmaya and içtik dedi.

Törende konuşan Alay Komutanı Topçu Kurmay Albay Bülent Çelik, 1111 sayılı askerlik kanunu kapsamında silah altına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşların kutasla askerlik hizmetini bir gün süreyle icra etmesine imkan sağlamak için her yıl engelliler haftasında geleneksel olarak temsili askerlik uygulaması yapılmaktadır.
Daha sonra törende 12 engelli vatandaş yemin ettiler. Yemin eden askerlerin belgelerini Kolorduk komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş ve Hava meydanı komutanı hava albay Erdoğan Erdem verdi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları