Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya 8 yıl 3 ay hapis cezası « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - KAPAKLI HABERLERİ - Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya 8 yıl 3 ay hapis cezası

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya 8 yıl 3 ay hapis cezası

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya 8 yıl 3 ay hapis cezası

MHP Tekirdağ eski Milletvekili Kemalet-tin Nalcı’nın Milletvekilliği döneminde Nalcı ile
girdiği sürtüşmenin ardından 2009 Haziran ayında Çerkezköy Cumhuriyet Savcısı Harun Ayık’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında 7 kişi ile birlikte ihaleye fesat karıştırma iddiası ile gözaltına alınan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, daha sonra tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti.

BAŞKAN İRFAN MANDALI’YA 8 YIL 3 AY HAPİS CEZASI İSTENDİ
2009 yılı Haziran ayında tutuklanan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 5 aylık tutukluluğun ardından, Ekim 2009’da tahliye olmuştu. Tahliyenin ardından 8 ay başkanlık koltuğundan uzak kalan Başkan İrfan Mandalı 13 aylık zorlu bir sürecin ardından görevine yeniden iade edilmişti. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, karar duruşması için önceki gün yeniden hakim karşısına çıktı. Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında ihaleye fesat karıştırmak ve evrakta sahtecilik iddiaları ile yargılanan Kapaklı Belediye Başkanı Mandalı, Ahmet Candan, Hilmi Gökçe, Abdullah Çakmak ve Recep Küçük 8 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırılırken aynı soruşturma kapsamında yargılanan Mali Hizmetler Müdür vekili Mustafa Gümüş ve Mütaahhit Sami Deniz beraat ettiler.

8 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırılan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve diğer sanıkların avukatlarının Yargıtay’a itiraz edeceği öğrenildi. Yargıtay’ın cezaları onaması durumunda Başkan İrfan Mandalı cezaevine girecek.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları