3 SAATLİK ELEKTİRİK KESİTİSİNİN MALİYETİ 7 MİLYON $’OLDU « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - 3 SAATLİK ELEKTİRİK KESİTİSİNİN MALİYETİ 7 MİLYON $’OLDU

3 SAATLİK ELEKTİRİK KESİTİSİNİN MALİYETİ 7 MİLYON $’OLDU

3 SAATLİK ELEKTİRİK KESİTİSİNİN MALİYETİ 7 MİLYON $’OLDU

Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nde Cumartesi günü meydana gelen arıza sonucu Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yaklaşık 3 saat durdu. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, 3 saatlik kesintinin OSB’de yaklaşık 7 milyon dolar üretim kaybına neden olduğunu söyleyerek ‘’büyük bir elektrik kesintisi yaşandı. Buna bağlı olarak da üretim kaybı üst seviyelerde yaşandı. Arızanın giderilmesinin ardından da bölgemize kademe kademe elektrik verildi’’ dedi.

Türkiye’nin elektrik üretiminin yüzde 10’unu karşılayan Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin dağıtım ünitesinde Cumartesi günü meydana gelen arızanın ardından İstanbul olmak üzere Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de 3 saate yakın yaşanan elektrik kesintisi sanayide büyük üretim kaybına neden oldu.

ÜRETİM 3 SAAT DURDU
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nde meydana gelen arızanın ardından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde de yaklaşık 3 saat boyunca üretimin durduğunu söyleyerek, ‘’arızanın giderilmesinin ardından kademe kademe elektrik verilmeye başlandı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayi kuruluşları da arızanın giderilmesinin ardından yeniden üretime başladılar’’ dedi.

7 MİLYON DOLARLIK ÜRETİM KAYBI
3 saat boyunca yaşanan elektrik kesintisinin Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 7 milyon dolar üretim kaybına neden olduğunu ifade eden Özdoğan ‘’oldukça geniş çaplı bir elektrik kesintisi yaşandı. Buna paralel olarak da üsretim kaybı üst seviyelerde gerçekleşti’’ diye konuştu.

SANAYİ ÜRETİMİ OLUMSUZ ETKİLENDİ
Özdoğan, Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nde meydana gelen arızaya bağlı olarak yaşanan elektrik kesintisinin ülke sanayi üretiminin büyük bir oranını karşılayan bir bölgeyi etkilendiğini ifade ederek şunları söyledi: ‘’ İstanbul olmak üzere Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de elektrikler kesildi. Bölgenin genel özelliğine bakıldığında İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ, ülke sanayi üretiminde çok önemli bir paya sahip bulunuyor.

Bölge genelini değerlendirdiğimizde 3 saatlik kesinti yaklaşık 34 milyon dolarlık bir üretime kaybına neden olmuştur.’’

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları