Asayiş ve bomba arama köpeği Şimon, Engelli Atlama Yaparak Form Tutuyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Asayiş ve bomba arama köpeği Şimon, Engelli Atlama Yaparak Form Tutuyor

Asayiş ve bomba arama köpeği Şimon, Engelli Atlama Yaparak Form Tutuyor

Asayiş ve bomba arama köpeği Şimon, Engelli Atlama Yaparak Form Tutuyor

Çorlu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Rottweiler cinsi asayiş ve bomba arama köpeği 3 yaşındaki ‘Şimon’, her gün iki saat engelli atlama parkurunda form tutuyor.

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesine geçen yıl katılan ‘Şimon’, eğiticisi polis memuru Hasan Şahin tarafından her gün General Basri Stadyumu’ndaki koşu parkurunda petlanton ve engelli atlama eğitimi yaptırılıyor. Şimon’un çalışmalarını o sırada stadyumda bulunan vatandaşlar dikatle izliyor.

Hasan Şahin, Şimon’un çok akıllı bir köpek olduğunu söyledi. Şahin, “Şimon her gün ortalama olarak petlanton, engelli parkuru ve engelli atlama saldırı eğitimi alıyor.

Bu eğitimimiz özellikle saldırı, rehine kurtarma, gasp, alan koruma gibi eğitimler oluyor ve yaklaşık iki saat sürüyor.

Burada aynı zamanda Şimon komutsuz hiçbir şey yapmıyor özellikle kendisine yapılan her türlü saldırıda bile komut aldıktan sonra savunmaya geçiyor.

Bir diğer özellik ise alan koruması öncesi ilk olarak bölgeyi tanıtıyorsunuz ve köpeği oraya bırakıyorsunuz.

Kesinlikle ikinci bir talimat gelmeden oradan ayrılmıyor ve hiç kimseyi de alan sokmuyor. Çok hırslı bir köpek, eğitim yapmayı çok seviyor. En çok engelli atlamaya bayılıyor” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları