Asgari Hayatlar’ın Galası Çorluda Yapıldı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Asgari Hayatlar’ın Galası Çorluda Yapıldı

Asgari Hayatlar’ın Galası Çorluda Yapıldı


Asgari Hayatlar’ın Galası Çorluda Yapıldı

Marmaracık Beldesi İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapan Şinasi Erel tarafından kaleme alınan ve Murat Çakır’ın yönetmenliğini üstlendiği Asgari Hayatlar adlı tiyatro oyununun galası yapıldı. Oyunun Çorlu’da ki ilk gösteriminin ardından Afyon, Konya ve Malatya’da da sahneleneceği kaydedildi.

Çorlu, Marmaracık ve Veliköy gibi çevre yerleşim yerlerinde ikamet eden amatör tiyatrocuların bir araya gelerek oluşturdukları tiyatro grubu, Marmaracık İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Şinasi Erel’in yazıp, Murat Çakır’ın yönettiği Asgari Hayatlar adlı oyunu Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesinde izleyici ile buluşturdu.

Komedi türü oyunu izleyenler, oyuncuları ayakta alkışlarken, oyunun Çorlu’nun ardından Afyon, Konya ve Malatya’da da sahneleneceği kaydedildi.

Ramazan ayından önce Afyon’da Ramazan ayı içerisinde de Konya ve Malatya’da bu oyunu sahnelemeyi planladıklarını kaydeden oyunun yazarı Şinasi Erel, sanata ve sanatçıya değer veren kişi ve kurumlardan destek istediklerini de söyledi.

Afyon ve Konya’da, tıpkı Çorlu’da ki gibi Bulgaristan ve Romanya’dan göç edenler olduğunu ve oradakilerin daveti üzerine bu şehirlere gideceklerini kaydeden Erel: “Oyunumuzda Trakya şivesi kullanılıyor. Trakya’yı özleyen, insanlara bu özlemlerini bir nebze de olsa giderebilmek adına bu oyunla giderek Çorlu ve Tekirdağ’ı temsil etmek istiyoruz. Ancak bu şehirlere gidebilmek için sponsorlara ihtiyacımız var. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Kültür ve Sanat Derneği, hayırsever Trakyalı işadamlarımızdan destek bekliyoruz, destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Asgari ücretle geçimini sağlayan kişilerin çoğunlukta olduğu Çorlu bölgesinde, bu kişilerin hayatlarını tiyatro sahnesine aktaran oyunda en büyüğü 45 en küçüğü de 9 yaşında olmak üzere toplam 18 kişi görev alıyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları