Bakan Veysel Eroğlu Tekirdağa geliyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Bakan Veysel Eroğlu Tekirdağa geliyor

Bakan Veysel Eroğlu Tekirdağa geliyor

Bakan Veysel Eroğlu Tekirdağa geliyor

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Soner Çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, 12 Şubat 2012 Pazar günü bir dizi açılış ve ziyaret gerçekleştirmek üzere Tekirdağ’a geleceğini belirtti.

Bakan Eroğlu ilk olarak, saat 11.00’de Tekirdağ Merkezde bulunan İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek programla, Naip Köyü Barajı’nın Temel Atma Töreni’ne katılacak. Temel atma töreninin ardından bazı kurumlara ziyaret gerçekleştirecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu daha sonra Tepedeğirmenler Mevkisi’ndeki Özdemirler Yapı Market üstündeki Tekirdağ Düğün Salonu’na giderek AK Parti Tekirdağ Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi’ne katılacak.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Soner Çizen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,“Tekirdağ’ımızın içme suyu problemini kökten çözeceğini düşündüğümüz büyük bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, Naip Köyünde yapımına başlanacak içme suyu barajının temel atma törenine katılarak bizleri onurlandıracak.” dedi.

Naip’e inşaa edilecek barajın kil dolgu temelli yapılacağını vurgulayan Çizen, “Baraj yapımı için verimli topraklara zarar verilmeyecek.

Baraj dolgusunda kullanılacak malzeme Naip köyü dışındaki verimsiz kil yapılı topraktan sağlanacak. Bu sayede Naipli vatandaşlarımızın verimli arazileri hem korunmuş olacak hem de barajın tamamlanmasının ar-dından köy halkı çok daha iyi bir sulu tarım imkanına kavuşabilecek” dedi.

İl Başkanı Çizen, Orman ve Su İşleri Bakanı Vey-sel Eroğlu’nun temel atma töre-ninin ardından bazı ziyaretler gerçekleştireceğinin altını çiz-dikten sonra şunları kaydetti: “Sayın Bakanımız, tören ve zi-yaretlerin ardından Merkez İlçe-mizin 4. Olağan Kongresi’ne katılarak, partili üyelerimizle bir araya gelecek ve kongre dolayı-sıyla bir açılış konuşması ger-çekleştirecektir’ dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları