Bakan Veysel Eroğlu:Taş ocakları çevre düşmanı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Bakan Veysel Eroğlu:Taş ocakları çevre düşmanı

Bakan Veysel Eroğlu:Taş ocakları çevre düşmanı

Bakan Veysel Eroğlu:Taş ocakları çevre düşmanı

Erdal Özcan – Trakya topraklarını yer altı su ve yer üstü kaynakları, ERGENE’nin kirlilikten temizlenmesi konusunu yakından izleyip gündemde tutan Orman ve Su işleri bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin ve özellikle Trakya’nın kanayan yarası olan, ormanlık alanlardaki taş ocakları konusu için, “çevreye büyük zarar veriyorlar” sözünü kullandı.

Trakya’da TEMA, Ergene platformu ve bileşenleri uzun süreden beri gündemde tutarak, taş ocakları açılması istenen yerlerde halkla bir araya gelerek yasal karşı çıkma hakkını kullanıyorlar.

Kırklareli İslambeyli köyü adına Muhtar Ali Aksoy ile Yenice beldesi adına belediye başkanı Hasan Aykan taş ocağı açılması işini Edirne idare mahkemesine taşımıştıı.

Şimdi İdare mahkemesi açılmak istenen taşocağı için yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Trakya’da ormanlık alanlarda yer alan yerlerde kalker (kireç) taşı ocağı açıp işletme işlemleri ise iyi bir gelir kapısı olarak değerlendiriliyor.

Dinamit patlatılması taş ocaklarının altındaki su kaynaklarının yönünün değişmesine ve su kaynaklarının tükenmesine ana neden olarak bilim adamlarınca gösteriliyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları