Bakanlık Müfettişleri Tekirdağ limanında inceleme yaptı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Bakanlık Müfettişleri Tekirdağ limanında inceleme yaptı

Bakanlık Müfettişleri Tekirdağ limanında inceleme yaptı

Bakanlık Müfettişleri Tekirdağ limanında inceleme yaptı

Tekirdağ limanında yaşanan ölümlü kazanın ardın-dan soruşturma kapsamında Ankaradan gelen Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı müfettişleri liman içinde inceleme yaptı.

Tekirdağ limanında yaşanan ölümlü kazanın ardın-dan soruşturma kapsamında Ankara’dan gelen Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı müfettişleri liman içinde inceleme yaptı. Tekirdağ Liman Başkanı Murat Gül’den bilgi alan müfettişler, aracın denize düştüğü yerde incelemede bulundular.

İhmal iddiaları araştırılırken limanla ilgili olarak 50 yıl önce yapılan limana 2 ay önce çürük raporu verilmesi dikkat çekiyor. Mülkiyeti Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait olan liman 1997 yılında Özkök Grubu’na Akport Liman İşletmeleri’ne kiraya verildi. Özkök Grubu Maliye Bakanlığı’nın yüksek kira iddiasıyla ilgili olarak limanı kapatma kararı aldı.

Limanın işletmesi Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne devredildi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün ise 2 ay önce gelen şikâyetler üzerine özel bir yapı denetim firmasına denetleme yaptırdı.

50 yıl önce yapılan ve 10 yıl önce güçlendirme yapıldığı kaydedilen limana yapı denetim firması tarafından çürük raporu verildiği ortaya çıktı.

Limanın dalga aşınmasına bağlı olarak betonlarının deformasyona uğradığı ve dışarı çıkan demirleri çürüdüğü rapor edildi. Liman iskelesini denize bağlayan kolonların güçlendirilmesi gerektiğinin belirtildiği raporda limanın çökme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Limanın betonlarının çatladığı ve demirlerinin ise çürümeye başladığı ifade ediliyor. Yön gösteren tabela ve işaret bulunmayan limanda Tekirdağ Belediyesi tarafından yön çizgileri ve tabelaları konuldu.

Belediye tarafından görevlendirildiklerini ifade edilirken, Aracın düştüğü yere yön çizgisi çizip tabela koyulması bekleniyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları