Bunlar hiçbir facidan ders almayacak çok yazık « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Bunlar hiçbir facidan ders almayacak çok yazık

Bunlar hiçbir facidan ders almayacak çok yazık

Bunlar hiçbir facidan ders almayacak çok yazık

Çadırda yanarak ölen 11 can ne çabuk unutuldu

Çorlu’da bir okulun inşaat sahasındaki şantiyesinde işçiler çadırda barınıyor.

Çorlu’da yapımı devam eden bir okulun inşaatında çalışan işçilerin kaldığı çadır dikkat çekiyor. Üstelik çadırın soba ile ısınması büyük tehlike yaratıyor. Daha geçtiğimiz günlerde böyle bir çadırda tam 11 işçi yaşamını yitirmişti.

Özel dara tarafından ilçe merkezinde yapımı devam eden ilköğretim okulunun inşaatında çalışan işçilerin kaldığı çadır dikkatimi çekti.

Gazetemiz İstihbarat servisini arayan duyarlı bir vatandaş çalışan işçilerin kaldığı çadırda gece soba yakıldığını, gerçektende büyük bir tehlike olduğunu belirtti.

Bunun üzerine gazetemizin haber merkezi ekipleri de konu ile ilgili olarak inşaatın olduğu yere giderek çadırı fotoğraflandırdı. Gerçekten de etrafı buranda ile kapanmış ve her iki tarafından soba borularının bulunduğu üstelikte gece yandığını tespit etti.

AMAÇ UYARMAK.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Esenyurt’ta bir inşaat şantiyesinde çalışan işçilerin kaldığı çadırda çıkan yangın sonucu 11 kişi hayatını kaybetmişti. Aynı çadıra benzer okul bahçesinde kurulan ve inşaatta çalışan işçilerin kaldığı çadırdan gece sobanın yandığını çıkan dumanlardan görmeleri onları tedirgin ediyor.

Bölge sakinleri “ Okul inşaatında çalışan işçilerin kaldığı çadırdan gece soba yandığını borulardan çıkan dumanlardan görüyoruz. Hemen aklımıza İstanbul Esenyurtta meydana gelen ve 11 işçinin hayatını kaybettiği çadır geliyor.

Kötü olayların ancak tedbir alınmasıyla önlenebileceğine inanıyoruz, bunun için tedirginiz” şeklinde konuştular.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları