Çerkezköy AK Parti’de Alaettin Demirbağ yeni Başkan oldu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy AK Parti’de Alaettin Demirbağ yeni Başkan oldu

Çerkezköy AK Parti’de Alaettin Demirbağ yeni Başkan oldu

Çerkezköy AK Parti’de Alaettin Demirbağ yeni Başkan oldu

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın 4.Olağan kongresinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Çerkezköy Spor Salonu’nda dün yapılan olağan kongreye AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Özlem Yemişçi, AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkan T.Ziyaeddin Akbulut, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Soner Çizen, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Partili İl Genel Meclis Üyeleri Abdurrahman Çiçek ile Hasan Karaca, AK Parti Tekirdağ Eski Milletvekilleri Ahmet Kambur ile Prof. Dr. Necip Taylan, AK Parti Çerkezköy İlçe Eski Başkanı Sait Yazı, Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı ve Veliköy Belediyesi Eski Başkanı Efrahim Yeşil, Tekirdağ Belediye Eski Başkanı Ahmet Aygün, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Belde Teşkilat Başkanları, Çerkezköy ve belde belediye meclis üyeleri, Çerkezköy’ün duayen sanayicilerinden Ömer Kılınç, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Adnan Volkan, AK Parti Saray İlçe Başkanı Mehmet Tuncel, CHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri Faruk Bal ile Demet Eroğlu, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Gökhan İnce ile Habip Bilgin, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Demir ile Mustafa Serat, HAS Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Erdoğan, HAS Parti Tekirdağ Milletvekili eski adaylarından Tahir Eke, İl Genel Meclisi Eski Başkanı Halil Çelik, Demokrat Partili İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı, Kapaklı Belediye Eski Başkan Adayı Mustafa Çetin, Hema Genel Müdürü Tunç Doğan, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Adaylarından Dt.Ayşe Doğan ile Mestan Özcan, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Gümrük Müdürü Abbas Sarıhan, Türk-İş Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz, Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, Çerkezköy Pazarcılar Derneği Kurucu Başkanı Cevdet Aydemir, THK Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Mehmet Ali Bingöltekin, özel kurum ve kuruluşların temsilcileri, iş adamları, esnaf ile çok sayıda davetli katıldı.

DİVAN HEYETİ OLUŞTURULDU
Çerkezköy Spor Salonu’nda dün yapılan AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı’na açılış ve yoklama ile başlandı. Ardından da divan heyeti oluşturuldu. Verilen bir önerge doğrultusunda Divan Başkanlığına AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şükrü Akçaoğlu, Başkan Yardımcılığına Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, Katip Üyeliklere ise AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, AK Partili Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Hasan İşcan ile AK Parti Çerkezköy İlçe Genlik Kolları Başkanı Murat Yaraşır seçildi.

“EZBERLER BOZULDU”
Divan teşkilatının oluşturulmasının ardında AK Parti Çerkezköy 4.Olağan Kongresi’ne saygı duruşunda bulunulması, akabinde de İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edildi. AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösterisinin ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk olarak AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ kürsüye geldi. Kongrelerin birlik ve beraberliğin perçinleştiği özel günler olarak nitelendiren Alaettin Demirbağ, mevcut yönetimin 2 Kasım 2008 tarihinden bugüne görevde bulunduğunu söyledi. Mevcut yönetimin bir genel, bir yerel bir de referanduma girdiğini hatırlatarak sözlerini sürdüren Demirbağ “her üç seçimden de zaferle çıktık. Ezberi bozuldu; 2009 yerel seçimlerinde Çerkezköy Belediyesi’nin yeniden AK Partili belediye kazandırılması sağlandı. Ardından referandum, sonrasında da genel seçimlerden birinciliklerle çıktık” dedi.
“EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE VERECEĞİZ”
AK Parti hükümetinin genel siyasetinde yapılan çalışmalardan bahsederek sözlerini sürdüren Demirbağ, “AK Parti hükümeti gençlere güvenerek 60 olan üniversite sayısını 160’a çıkardı. Devletin sağladığı burs sayısı 450 binden 1 milyon 173 bine çıkarıldı. Devlet Yurtlarında yatak sayısı 188 binden 310 bine çıkarıldı. Gençlere güvenerek sizler bizleri yönetebilirsiniz anlayışından hareket ederek, milletvekilliği seçilme yaşı 25’e düşürüldü. Eğitimde, sağlıkta, sosyal alanda, demokraside, insan haklarında Türkiye büyük aşamalar kat etti. Bizler de yerel de Çerkezköy’ü karış karış dolaşarak, el ele gönül gönüle vererek yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
“ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”
Önümüzdeki süreçte 2014 yerel seçimleri ile 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel seçimleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Demirbağ “2014 yerel seçimleri ile 2015 genel seçimlerinin ardından Başbakanımızın belirttiği 2023 hedeflerine ulaşma adına elimizden geleni yapacağız, yapmakta zorundayız. Eğer üzerimize düşeni yapmazsak sadece kendimiz, bölgemiz, ülkemiz değil, tüm dünyadaki mazlum milletler bundan olumsuz yönde etkilenecektir. Herkes başbakanımızdan bir şeyler bekliyor, bundan dolayı da başbakanımıza layık olma adına çalışmak zorundayız” ifadelerini kullandı.
“HİÇBİR BAŞARI TESADÜFİ DEĞİLDİR”
‘Hiçbir başarı tesadüfi değildir, başarı çok çalışmaya gerçekleştir’ diyerek sözlerini sürdüren Demirbağ şöyle konuştu: “AK Parti hükümeti bu ülkeden vesayeti indirerek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacağını söyledi. Artık Türkiye örnek alınan bir ülke haline geldi. ‘İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin’ şiarıyla hareket edildi. Bundan dolayı Türkiye şu anda bu konumdadır. Allah Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve buna katkısı olan herkesten razı olsun” Demirbağ konuşmasını son bölümünde mevcut yönetimde görev alanlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
“BAŞARIDA SAİT YAZI İLE YÖNETİMİN BÜYÜK KATKISI VAR”
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem geldi. Selamlama konuşması ile sözlerine başlayan Ali Ertem, kongreye katılanlara katılımlarının dolayı teşekkür etti. Tüm Trakya’ya yakışan bir kongre gerçekleştirildiğini ifade ederek sözlerini sürdüren Başkan Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın faaliyetlerine değindi. Mevcut yönetimin girdiği her üç seçimden de birincilikle çıktığını hatırlayan Ali Ertem, bu başarıda AK Parti Çerkezköy İlçe Eski Başkanı Sait Yazı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri’nin büyük katkısı olduğunu ifade etti.
“YEREL YÖNETİMLERLE TEŞKİLATIN UYUMU ŞART”
Elde edilen başarıda yerel yönetimlerle teşkilatların uyumunun da etkili olduğunu kaydeden Ali Ertem şöyle devam etti: “yerel yönetimlerle teşkilatların uyumlu çalışması beraberinde başarıyı getiriyor. Aksi halde ortaya sorunlar çıkıyor. İşbirliği halinde vatandaşın sorununu da rahatlıkla çözebiliyoruz”
“AK PARTİ MİSYONU ÇOK FARKLI”
Belediyeler olarak ‘insanın doğumundan ölümüne kadar çok çeşitli yelpazede hizmet verdikleri belirterek sözlerini sürdüren Ali Ertem, AK Parti misyonuna uygun hareket etmenin ise vatandaş memnuniyetini ortaya çıkardığını ifade etti. Ali Ertem “AK Parti misyonunun hakim olduğu belediyelerin yapmış oldukları hizmetlerle AK Parti iktidarı öncesinde yapılanların kıyaslandırılması halinde tablo daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. AK Partili döneminde önceki yapılanlar 4-5 katı daha hizmet yapıldı. Çevremizde AK Partili belediyelerin tek bir metrekare yerinde alt yapı sorunu yoktur. Bundan sonraki dönemlerde de aynı şekilde çalışmalıyız” dedi.
“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ”
Türkiye İstatistik Kurumu’nun 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle açıkladığı nüfus sonuçlarına atıfta bulunarak sözlerini sürdüren Ali Ertem, şöyle devam etti: “Çerkezköy’de 81 ilden de vatandaşımız yaşıyor. En az nüfusu olan ilden 50-60 kişi Çerkezköy’de ikamet ediyor. Ancak, 81 ilden gelen tüm vatandaşlarımız Çerkezköy’de barış ve kardeşlik içerisinde yaşıyor. Birlik ve beraberliği ilgilendiren konularda kolaylıkla karar alınabiliyor. Hangi görüşten olursa olsun, sorun meydana gelmiyor. Ancak bazıları bundan rahatsız oluyor. Çünkü kavgadan nemalanarak oy devşirmek istiyor. Ancak bizler barış, kardeşlik ve sevgi diyoruz”
“EL ELE VERMELİYİZ”
AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın yeni oluşturulan yönetiminin önlerinde 2014 yerel seçimleri olduğunu söyleyen Ali Ertem “inşallah 2015’te yeni yönetim ve hep birlikte 5’te 5 yapacağız. Bunun için sadece yönetimin çalışmasını dışında hep birlikte el ele vermeliyiz. Yeni yönetimin başarı çıtası da yüzde 46’dır. Hem belediye başkanlıklarında hem belediye meclis üyeliklerinde hem de İl Genel Meclis Üyeleri bakımında sayıyı artırmalıyız” diye konuştu. Başkan Ertem konuşmasının son bölümünde salonda bulunanların ellerini havaya kaldırarak birleştirmelerini isteyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
“HAYIRLI OLSUN”
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in konuşmasını tamamlamasının ardından ilk olarak Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz ardından da Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir salondakilere seslendi. Başarının hem yerel yönetimler hem de teşkilatların işbirliği yaparak elde edileceğini ifade eden Başkan Korkmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
“GÜVEN VE CESARET BULDUM”
Başkan Korkmaz’ın ardından da Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir bir konuşma yaptı. AK Parti’ye geçiş sürecinden bahsederek sözlerine başlayan Hanifi Belindir, parti rozetini AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almasının kendisine yapacağı çalışmalarda güven ve cesaret verdiğini söyledi. AK Parti çatısı altına girdikten sonra Veliköy’e daha kalıcı hizmetler kazandırmak için büyük uğraş verdiklerini söyleyen Başkan Belindir, Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun Veliköy’e taşınması konusuna da değindi.
“HİZMET NERDE BİZ ORADAYIZ”
Kendisine yöneltilen ‘neden AK Parti?’ sorusuna ‘bizler hizmet sevdalılarıyız. Hizmet nerde ise bizler oradayız. Halkımızın çıkarlarını düşündüğümüz için bu kararı verdik’ şeklinde cevap verdiği söyleyen Başkan Belindir, ardından da sözlerini tamamladı.
YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ
Hanifi Belindir’in konuşmasının tamamlamasının ardından kongreye gönderilen telgraflar okundu. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da gönderdiği kutlama telgraflarının okunması sonrasında programa AK Parti Tekirdağ Eski Milletvekilleri Prof. Dr. Necip Taylan ile Ahmet Kambur’un konuşmaları ile devam edildi. AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Özlem Yemişçi ile AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkan T. Ziyaeddin Akbulut’un konuşmaları sonrasında ise İl Başkanı Soner Çizen konuştu. Ardında da sırasıyla yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu okundu. Gündemin sekizinci maddesi gereğince raporlar üzerinde görüşmeler yapılacak, ardından da raporlar ayrı ayrı oylamaya sunuldu. Gündemin 9.maddesi gereğince yeni yönetim tahmini bütçe tasarısının okundu ve oylandı. Yönetim kurulunun ibrasının görüşülerek karara bağlanmasının ardından 11.gündem maddesi gereğince adaylar tanıtıldı. AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı 4.olağan kongresi seçimlerin sonrasında dilek ve temenniler ile son buldu.

İŞTE YENİ YÖNETİM –

Alaettin Demirbağ başkanlığındaki Yönetim Kurulu Asil Listesi’nde, Selda Yeşil, Ayşen Yürürdurmaz, Ferhat Yegin, Süleyman Bahçekapılı, Mehmet Han Atbaşı, Ahmet Yazı, Murat Özaydın, Erol Demir, Mustafa Seçkin, Uğur Kök, Mustafa Çamyar, Rasim Durmuş, Vahdet Akın, Erdem Güner, Handan Yıldız, Mehmet Sena Burak, Zekeriye Yazı, Enes Yeşil, Enes Yeşil, İbrahim Kökduman, Serhat Köroğlu, İrfan Ak, Melek Şen, Nuray Pala, Mahmut Ferit Ertürk, Murat Akbay, Faruk Öztürk, Ali Tektaş, Ahmet Galak ve Berna Eşsiz yer alırken, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: “Adem Akın, Sinan Gümüş, Yaşar Aygün, Cemal Kuralay, Soner Öztürk, Turan Çeken, Erdem Ceyhan, Ömer Faruk Bilgin, Alkan Deveci, Alican Erçin, Cemal Köroğlu, Meltem Taş, Ahmet Akdoğan, Fehmi Çoban, Ahmet Güney, İsmail Üstün, Ali Eren, Neşe Çelik, Adem Yegin, Mehmet Ünsal Emre, Sait Tabala, Kenan Tatlı, Hamit Oral, Orhan Çetin, Erkan Çamyar, Kenan Baldiş, Zeki Demir, Gökay Topaç ve Yener Çopur.”
KİMLER DELEGE OLDU? – Kongrede İlçe Delegeleri de şöyle belirlendi: “A. Galip Güngör, Abdurrehim Atbaşı, Ahmet Çetin, Ahmet Galak, Ahmet Yazı, Ahmet Yıldız, Akın Yılmaz, Alaettin Demirbağ, Ali Eren, Ali Ertem, Ali Eş, Ali Osman Orhan, Ali Tektaş, Arif Albay, Aslı Aydar, Atike Güngör, Aynur Düzgünel, Ayşen Yürürdurmaz, Aytekin Odunci, Azize Tanıyan, Bayram Babacan, Behçet Güven, Behiye Bahçekapılı, Berna Eşsiz, Bestami Akar, Bilal Keleş, Cevdet Gündoğan, Çetin Özhan, Çiğdem Köroğlu, Emine Şahin, Emine Yılmaz, Ender Kutlu, Enes Yeşil, Erdem Güner, Erol Demir, Fahrettin Bayırlı, Faruk Dumlu, Faruk Korkmaz, Faruk Öztürk, Fatma Özyıldırım, Fatma Temizyürek, Fehmi Çoban, Ferhat Yeğin, Fevzi Akbaş, Filiz Gören, Garip Dilbilmez, Gökhan Eyüp Albayrak, Gökhan Gök, Gökhan İnce, Güler Ayaz, Gülnizar Özaydın, Gülşan Yazı, Habip Bilgin, Hakan Kaptan, Halil Çelik, Hamit Oral, Handan Yıldız, Hanifi Belindir, Hasan İşçan, Hayrettin Turan, Hüseyin Karaca, İbrahim Kökduman, İlhami Özkan, İlker Çetintaş, İrfan Ak, İsmail Karagöz, İsmail Taş, Kamil Yiğit, Kamuran Karagöz, Kemal Özel, M. Rami Lüle, M. Sait Tabala, Mehmet Boz, Mehmet Çiçen, Hatice Demirbağ, Mahmut Ferit Ertürk, Mehmet Han Atbaşı, Mehmet Sena Burak, Melek Şen, Metin Kanat, Mikail Ünlü, Murat Akbay, Murat Özaydın, Murat Yaraşır, Mustafa Çamyar, Mustafa Gül, Mustafa Seçkin, Mücahit Aydın, Nadime Yazı, Nasip Elma, Nevin Özkaya, Nezaket Çetin, Nihat Arslan, Nuran Yeşil, Nuray Pala, Nurten Şahin, Oğuz Başpınar, Ömer Faruk Bilgin, Ömer Memiş, Ramazan Çetinkaya, Rasim Durmuş, Recai Gökhan Alphan, Reşat Coşkun, Rüveyda Akbay, Saime Demirbağ, Sait Yazı, Salih Azbay, Salih Yurteri, Sami Canbaz, Sefer Demir, Selçuk Çopur, Selda Yeşil, Selman Boylu, Sema Yegin, Serap Öztürk, Serhat Köroğlu, Sevgi Aksoy, Sitem Selvi, Süleyman Ak, Süleyman Bahçekapılı, Şahin Büyükkaban, Şakir Demirel, Tarkan Mehmetoğlu, Turgut Gezer, Türkan İbrahimoğlu, Uğur Kök, Ümmet Özbek, Vahdet Akın, Vehbi Demirbaş, Yahya Arabacı, Yahya Erdoğan, Yasin Balcı, Yaşar Arslan, Yolcu Şentürk, Zafer Erdağ, Zait Turhal, Zekeriya Yazı, Zeki Demir, Ziya Arslan, Ziya Osmanoğlu.”

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları