Çerkezköy CHP’de kongre maratonu başlıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy CHP’de kongre maratonu başlıyor

Çerkezköy CHP’de kongre maratonu başlıyor

Çerkezköy CHP’de kongre maratonu başlıyor

Nisan ayında gerçekleştirilecek olan CHP İlçe Teşkilatı kongresinde oy kullanacak delegeler bugünden başlayacak olan seçimlerle belirlenecek. 9 gün boyunca sürecek olan delege seçimlerin ilk gününde İstasyon Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki üyeler, İlçe Teşkilatı’na kurulacak sandıklarda oy kullanma işlemini tamamlayacak. Delege seçimleri 29 Ocak Pazar günü Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ile Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki üyelerin delege seçimlerin ardından

Kongre hazırlıklarını sürdüren CHP İlçe Teşkilatı’nda bugünden itibaren İlçe Kongresi’nde oy kullanacak delegeler belir

377 DELEGE SEÇİLECEK
Delege seçiminde Çerkezköy ve beldelerindeki 27 mahalle ile 5 köyün tamamındaki üyeler sandık başına gidecek. Seçimle belirlenecek 377 delege, 22 Nisan’da yapacağımız kongrede yeni İlçe Yönetimi’ni belirleyecek.

2 BİN 952 ÜYE SANDIK BAŞINA GİDECEK
Son askı listesi ile ulaşılan toplam 2 bin 952 üye, Çerkezköy merkezde 8 mahalle, 4 beldede 19 mahalle ve 5 köyde toplam 32 seçim bölgesinde delegeleri belirlemek üzere tek tek sandık başına gidecek.

Merkez mahalleleri sandıkları ilçe başkanlığında, belde mahalleleri sandıkları belde başkanlıklarında ve köylerdeki seçimler her köyde belirlenecek merkezlere konulacak.

İLK SANDIKLAR BUGÜN KURULACAK
İlk sandık bugün İstasyon Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki üyeler için kurulacak. İlçe Teşkilatı’na konulacak sandıkta üyeler, saat 13.00’da başlayıp, 19.00’a kadar devam edecek seçimde delegeleri belirleyecek.

Yarın ise Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, İnönü Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi’ndeki üyeler sandık başına gidecek. CHP Kapaklı Belde Teşkilatı’na kurulacak sandıkta üyeler saat 12.00-19.00 arası oy kullanma işlemini gerçekleştirecek.

PAZARTESİ KIZILPINAR SALI VELİKÖY
23 Ocak Pazartesi Günü ise Kızılpınar’da seçim yapacak. Kızılpınar’da Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Gültepe Mahallesi ve Namık Kemal Mahallesi’ndeki üyeler CHP Belde Teşkilatı’na konulacak sandıkta oy kullanma işlemini gerçekleştirecek. Üyeler, 14.00 ile 19.00 saatleri arasında oy kullanabilecek.

Delege seçimlerine Salı günü Veliköy’de devam edilecek. Veliköy’de Cumhuriyet Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Orhangazi Mahallesi ve Sanayi Mahallesi’ndeki üyeler saat 17.00’da belde teşkilatına kurulacak olan sandıklarda saat 20.00’a kadar oy kullanma işlemini gerçekleştirebilecekler.

KÖYLERE DE SANDIK KURULACAK
Çerkezköy’e bağlı 5 köyün tamamında da sandık kuracak. 25 Ocak Çarşamba akşamı Pınarça, Karlıköy ve Bahçeağıl’a, 26 Ocak Perşembe Günü ise Yanıkağıl ve Uzunhacı köylerine sandık kuracak.

CUMA GÜNÜ KARAAĞAÇ
27 Ocak Cuma Günü Karaağaç Beldesi’ne sandık kurulacak. CHP Karaağaç Belde Teşkilatı’na kurulacak sandıklarda oy kullanma işlemi saat 16.00’da başlayıp saat 20.00’a kadar davam edecek.

SON OLARAK YENİDEN ÇERKEZKÖY’DE SANDIKLAR KURULACAK
Çerkezköy merkezdeki Fevzipaşa Mahallesi, Bağlık Mahallesi ve Fatih Mahallesi’ndeki üyeler 28 Ocak Cumartesi günü sandık başına gidecek. 3 mahalledeki üyeler için oy kullanma işlemi saat 13.00’da başlayıp, 19.00’a kadar devam edecek.

29 Ocak Pazar Günü ise Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ile Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki üyeler için Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na sandıklar kurulacak. Bu iki mahalledeki üyeler için de saat 13.00’da oy kullanma işlemleri başlayacak ve saat 19.00’a kadar devam edecek.”
377 DELEGE BELİRLENECEK
32 ayrı seçim bölgesine kuracakları sandıklarda belirlenecek 377 delege, 22 Nisan’da yapılacak İlçe Kongresi’nde yeni yönetimi belirleyecek.

Popüler aramalar

tekirdağhaberleri (13)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları