Çerkezköy de Karla mücadelede 230 ton malzeme kullandı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy de Karla mücadelede 230 ton malzeme kullandı

Çerkezköy de Karla mücadelede 230 ton malzeme kullandı

Çerkezköy de Karla mücadelede 230 ton malzeme kullandı

Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, yapılan yol temizleme çalışmalarında şimdiye kadar 135 ton tuz, 80 ton kum ve 14,5 ton solüsyon kullanıldığını açıkladı. Hava sıcaklıkları normale dönene kadar 24 saat mesai esasına göre çalışmaların süreceğini kaydeden Bilgin ‘’özellikle Atatürk Caddesi, Öztrak Caddesi gibi işlek olan caddelerde araçların yol kenarından sürekli park halinde olmasından dolayı yol temizleme çalışmalarında sıkıntı yaşadık’’ dedi.

Çerkezköy Belediyesi’nce yapılan yol temizleme çalışmalarında şimdiye kadar 135 ton tuz, 80 ton kum ve 14,5 ton solüsyon kullanıldı.

ANA ARTERLERE AĞIRLIK VERİLDİ
Kış mevsiminin etkisini hissettirmeye başlamasından itibaren teyakkuza geçtiklerini belirten Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin; “Oluşturduğumuz kriz masası sorunlara anında müdahalede bulunduk. Başta ana arterler olmak üzere Çerkezköy sınırları içerisinde kalan bütün yollarda tuzlama çalışmaları yaptık’’ dedi.

‘’KAR TEMİZLEMEDE SORUN YAŞIYORUZ’’
Kar yağışının durması ile birlikte sokaklarda biriken karların temizlenmesine başlanıldığını dile getiren Başkan Yardımcısı Habip Bilgin; “Özellikle Atatürk Caddesi, Öztrak Caddesi gibi işlek olan caddelerde kar temizleme çalışmalarında sıkıntı yaşıyoruz. Caddelerde araçların sürekli park halinde bulunmasından dolayı kar temizleme çalışmalarında sorun yaşıyoruz. Gereken çalışmayı yapamayınca vatandaşlarımız da sıkıntı yaşıyor’’ diye konuştu.

230 TON MALZEME KULLANILDI
Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeni ile yapılan yol temizleme çalışmalarında şimdiye kadar 230 tona yakın malzeme kullanıldığını belirten Bilgin şunları söyledi: “Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 135 ton tuz, 80 ton kum ve 14,5 ton solüsyon kullanıldı. Kar yağışı ve buzlanma ile mücadelenin aksamadan devam edebilmesi için stoklarımızı da sürekli güncelliyoruz. Şu an stoklarımızda kullanılmaya hazır 60 ton tuz, 35 ton kum ve 5,5 ton solüsyon mevcut.”

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları