ÇERKEZKÖY de Şoförlere tasarrufun püf noktaları anlatıldı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - ÇERKEZKÖY de Şoförlere tasarrufun püf noktaları anlatıldı

ÇERKEZKÖY de Şoförlere tasarrufun püf noktaları anlatıldı

ÇERKEZKÖY de Şoförlere tasarrufun püf noktaları anlatıldı

Mobil Oil Trakya Distribütörü Bayraktarlar Şirketince Çerkezköy’deki ağır vasıta şoförlerine, “motor yağlarından nasıl tasarruf edilebilir” konulu seminer düzenlendi. Ağır vasıtalara birer işletme, şoförlere ise işletmeci gözüyle baktıklarını ifade eden Mobil Oil Türk Anonim Şirketi Otomotiv Saha Mühendisi Aydın Güney; “Mobil ürünleri ile işletmelerin giderlerini en aza indirgemeyi, gelirlerini ise arttırmaya yönelik çözüm önerileri sunuyoruz’’ dedi.

Mobil Oil Trakya Distribütörü Bayraktarlar Şirketi’nce Çerkezköy’deki ağır vasıta şoförlerine yönelik “tasarruf” konulu seminer düzenlendi.

GOLDEN PALAS OTEL’DE DÜZENLENDİ
Golden Palas Otel’de önceki gün düzenlenen ‘motor yağlarından nasıl tasarruf edilebilir’ konulu seminere Bir dönem Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı görevinde bulunan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Eski Başkanı Tahir Vardar,
Mobil Oil Türk Anonim Şirketi Özel Servis ve Perakende Satış Yönetmeni Kerem Sarıışık ile 100’e yakın şoför katıldı.

‘’KALİTELİ BİR YAĞ MOTORUN ÖMRÜNÜ UZATIR’’
Seminerde Mobil Oil Türk Anonim Şirketi Otomotiv Saha Mühendisi Aydın Güney ile Bayraktarlar Limited Şirketi Saha Mühendisi Emre Günözen, seminerde şoför esnafına tasarruf konusunda bilgilendirmede bulundu. Bir motor yağının en önemli görevinin motorda meydana gelen sürtünmeleri azaltması olduğunu ifade eden Aydın Güney; “Motor çalışırken tam anlamıyla yanmayan yakıtlar motorlarda kurum oluşturuyor. Bu kurumlar segmanların çevresine takılı kalarak segmanlara zarar veriyor. Kaliteli bir motor yağı kurumu motordan sökerek oluşabilecek tıkanmaların önüne geçmeli ve motoru temiz tutmalıdır. Mobil Delvac motor içerisindeki kurumları en küçük parçalara ayırarak motora zarar vermelerini engeller ve motorun ömrünü uzatır.” İfadelerini kullandı.

‘’ÇEVREYİ DÜŞÜNÜYORUZ’’
Çevre kirliliğinin Dünya için büyük sorun teşkil ettiğini bundan dolayı da önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Güney şöyle devam etti: “Çevreyi koruma kapsamında egzozdan çıkan dumanların çevre kirliliğine yol açmaması için araçlarda Egzoz Emisyon Sistemleri geliştirildi. Motor yağlarının da gelişen bu sisteme uyumlu olmaları gerekir. Dünyamızı ne kadar az kirletirsek, o kadar uzun ömürlü olur. Dünyamızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsak uzun ömürlü Mobil Delvac yağlarını kullanmalıyız.”

‘’TASARRUF SAĞLIYOR’’
Gelişen teknolojinin beraberinde tasarrufu da getirdiğini belirten Aydın Güney; “artık araç motorlarının beygir güçleri çok fazla. Motorların ihtiyacı olan yağ kalitesi de doğal olarak değişiyor. Eskiden 2 ya da 3 bin kilometrede yağ değişimi yapılırken şimdi 100 bin kilometrede yağ değişimi yapılıyor. Uzun ömürlü Mobil Delvac yağları, birer işletmeci olarak gördüğümüz şoförlere tasarruf etme imkanı sağlıyor.” İfadelerini kullandı.

ŞOFÖRLERE HEDİYELER VERİLDİ
Seminerin sonunda Mobil yağları Trakya Distribütörü Bayraktarlar Şirketi’nce seminere katılan şoförlere çekilişle hediyeler dağıttı. Talihlilere Mobil Delvac ürünlerinin verildiği çekilişte AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın ismi de hediye kazananlar arasında açıklandı. Hediyesini almak için kürsüye çıkan Demirbağ; “Herkese çok teşekkür ediyorum ama ben hediye için tekrar çekiliş yapmak istiyorum.” İfadelerini kullandı. Kendisine çıkan hediye için tekrar kura çeken Alaettin Demirbağ hediyesini yeniden yapılan çekiliş sonucu ismi açıklanan katılımcıya verdi. Katılımcılara hediyelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları