Çerkezköy Fatih Camii’nde ilk Cuma namazı kılındı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy Fatih Camii’nde ilk Cuma namazı kılındı

Çerkezköy Fatih Camii’nde ilk Cuma namazı kılındı


Çerkezköy Fatih Camii’nde ilk Cuma namazı kılındı

Temeli 1999 yılında atılan Fatih Camii, dün düzenlenen merasimle ibadete açıldı. Caminin bodrum katının 12 yıldır mescid olarak kullanıldığını söyleyen Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin, “Hayırseverlerimizin katkılarıyla tamamlanan camimizin üst katında bugün ilk Cuma namazını kılacağız. Toplumumuz hayır kurumlarını asla yarıda bırakmaz” derken, camiye konulan bağış kutusuna ilk yardım yapan ise CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez oldu.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Karanfil Sokak’ta yapımı tamamlanan Merkez Fatih Camii dün ibadete açıldı.

Cuma namazı öncesi düzenlenen açılış törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Dr.Gökhan İnce ve Habip Bilgin, AK Parti Tekirdağ Eski İl Başkanı Soner Çizen, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu üyesi Sait Yazı, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, Ak Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi ve CHP Çerkezköy İlçe yönetim üyeleri, Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz, İl Genel Meclis üyeleri M.Zeki Gürcün, Hasan Karaca ve Ercan Çorbacı, Saadet Partisi Çerkezköy İlçe Başkan Vekili Hüseyin Akın, Fatih Cami dernek üyeleri ve çok sayıda mahalleli katıldı.

CAMİLER SU VE HAVA GİBİ BİR İHTİYAÇTIR
Fatih Camii İmamı Mehmet Tanrıkulu’nun Kuran tilaveti ile başlayan programda konuşan Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin, camilerin müminler için ekmek ve su gibi bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak “Müslümanlar Allah’a karşı kulluklarını yapabilmek için mescit, cami ve mabede ihtiyaç duyarlar. Günümüzde her taraftaki mahallelerde Müslümanlar camilerini yol başlarına, mahalle ortalarına yaptıktan sonra kendi evlerini inşa etmişlerdir. Camiler su ve hava gibi bir ihtiyaçtır. Bu camimizin 1999 yılında temeli atıldı, 2000 yılında alt katı ibadete açıldı. Camimizin yapımı belki uzun sürmüştür ama hayır kurumları hiçbir zaman yarıda kalmaz. Camimizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

MABETLER VAZGEÇİLMEZ MEKANLAR
İlçe Müftüsü Mahmut Emin’in konuşmasını tamamlamasının ardından konuşan Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut ise, Fatih Caminin mübarek bir günde açılmasının çok güzel olduğunu belirterek, “İbadethane bütün dinlerde en kutsal mekanlardandır. Mabetler insan ve din hayatında vazgeçilmez mekanlardandır ve Cami ismi de toplamaktan geliyor. Siyasi görüşü, düşünceleri fark etmeden Allah’ın evinde herkes bir ve beraber oluyor. Bu da İslam dininin bir yüceliğidir. Burada bütün siyasi partilerden temsilciler var buda çok güzel bir durumdur. Düşüncelerimiz her zaman cami dışında kalacak. Camilerde sadece kulluk görevimizi yerine getirerek huzur içinde dini görevlerimizi yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

İLK BAĞIŞ METİN DÖNMEZ’DEN GELDİ
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin açılış duası okudu. Merkez Fatih Caminin açılış kurdelesini Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin ve Fatih Cami Dernek Başkanı Muhsin Akın birlikte kestiler. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve davetliler cami içini gezdiler. Cami çıkışına konulan Bağış kutusuna ilk bağışı atan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez olurken, ikinci bağışı ise Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut yaptı. Fatih caminin içini gezen davetliler daha sonra mescit kısmında hazırlanan yemek ikramında bir araya geldiler. Açılışa katılan tüm davetliler Cuma namazını da hep birlikte yeni camide kıldılar.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları