Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Himmet Çakılcı emekliye ayrılıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Himmet Çakılcı emekliye ayrılıyor

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Himmet Çakılcı emekliye ayrılıyor

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Himmet Çakılcı emekliye ayrılıyor

Çerkezköy’de yaklaşık 10 yıldır görev yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Himmet Çakılcı, emekliye ayrılma kararı aldı. İlçede görev yaptığı süre zarfında mesai arkadaşları ile özverili bir çalışma yürüttüklerini belirten Çakılcı “Görev sürem içerisinde zaman, zaman istemeyerek de olsa kırmış olduğum tüm arkadaşlarımdan özür diler, haklarını helal etmelerini isterim. Görevde olmasam da her zaman yanlarında olmak en büyük mutluluğum olacaktır.” İfadelerini kullandı

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Himmet Çakılcı, emekliye ayrılıyor. Yapıcı tutumuyla gönüllerde taht kuran Çakılcı, emekliye ayrılmadan önce öğretmenlere yolladığı veda mesajında, eğitim camiasından hem helallik istedi, hem de önemli tavsiyelerde bulundu.

Çakılcı şunları söyledi: “10 Ekim 2001 tarihinden beri yürütmekte olduğum şube müdürlüğü görevimden gördüğüm lüzum üzerine 15 Ocak 2012 tarihi itibari ile emekli oluyorum.

Çerkezköy İlçemizde 10 yıllık görev sürem içerisinde başta idarecilerimiz olmak üzere tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarının büyük özveri ile göstermiş oldukları çaba ve gayretleri ile, diğer tüm kurum ve kuruluşların gösterdikleri yakın çalışma anlayışları için teşekkürü bir borç biliyorum. Bu özveri ve uyumlu çalışma anlayışı ile eğitimde ki kalitemizin daha yukarılara çıkacağından hiç şüphem yoktur. Yetişme sürecinde kazandığımız bilgi ve davranışlar, aile, çevre ve eğitim faktörlerinin bir bileşkesidir.

Hiç kuşkusuz ki bu faktörlerin içinde en örgütlü ve sistemli olanı eğitim bir ulusun geleceği için en önemli olgudur. Bu nedenle toplumsal olarak gelecekte yaşayacağımız her olumsuzluğun çözümü ancak bugün verebileceğimiz eğitimle mümkündür.

Bu anlamda eğitimin baş aktörü öğretmenlere çok önemli görevler düşmektedir. Her zaman şuna inanmışımdır. Siyaset, ekonomi, sağlık, sosyal hayat dâhil yaşadığımız her olumsuzluğun en az yüzde 51 sorumluluğu eğitimde hedeflenen kaliteyi yakalayamamaktan kaynaklandığını, bunda da öğretmenlerimize çok büyük sorumluluk düştüğüdür.

Bu nedenle öğrencilerimize kazandıracağımız Cumhuriyet değerlerini özümsemiş, düşünebilme, yorumlayabilme, bilgiye ulaşabilme becerileri kadar önemli, olmazsa olmaz bazı davranışların kazandırılması geleceğimiz için çok önemli olduğuna inanıyorum.

Bunun için; Vatan sevgisinin soyut bir kavram ötesinde kendimiz, ailemiz, tüm sevdiklerimizin güvenli, mutlu ve sağlıklı bir yaşamı için ne kadar önemli olduğunu, bununda önce görevini en iyi yapmaktan geçtiğini somuta indirgeyerek mutlaka kazandırılması, Devletin tüm olanak ve imkânlarının geçmişten bugüne kalan bir miras değil, gelecekteki çocuklarımızdan, torunlarımızdan ödünç aldığımız emanetler olduğu anlayışının kazandırılması, farklılıkların ufkumuzu açan zenginlikler olduğu düşüncesiyle hoşgörü anlayışını ve hayatın her alanında sorumluluğunu yerine getirme, onurlu, vefalı ve dik durabilme ilkelerini kazandırılması halinde, geleceğimiz çok daha mutlu ve güvende olacaktır.

Görev sürem içerisinde zaman, zaman istemeyerek de olsa kırmış olduğum tüm arkadaşlarımdan özür diler, haklarını helal etmelerini isterim. Görevde olmasam da her zaman yanınızda olmak en büyük mutluluğum olacaktır. Saygıyla, sevgiyle, vefayla, mutluluk dolu bir yaşam dileği ile Allah’a ısmarladık.”

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları