Çerkezköy Kadın Meclisi seminere konuşmacı arıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy Kadın Meclisi seminere konuşmacı arıyor

Çerkezköy Kadın Meclisi seminere konuşmacı arıyor

Çerkezköy Kadın Meclisi seminere konuşmacı arıyor

Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 6’ıncı olağan toplantısı Kadın Meclisi Başkanı Psikolog Aynur Düzgünel başkanlığında yapıldı. Kent Konseyi Başkanı Ahmet Gayretli’nin yer almadığı toplantıda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenecek seminer ile Aile İçi İletişim Semineri’ne katılacak isimlerin tespiti için araştırma yapılması kararlaştırıldı.

Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 6’ıncı olağan toplantısındaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

TOPLANTI DÜZGÜNEL BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
Çerkezköy Belediye Nikah Salon’unda Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Psikolog Aynur Düzgünel başkanlığında önceki gün yapılan toplantı saat 16.00’da başladı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce, Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne üye olmak isteyen iki kişinin üye kayıtları yapıldı. Üye kayıtlarının tamamlanmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
İlk gündem maddesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenmesine karar verilen seminer hakkında fikir alış-verişinde bulunuldu. Aynur Düzgünel, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde etkinlik düzenlenmesine yönelik karar aldıklarını hatırlatarak, ‘’toplantıda bilgilendirme semineri düzenlenmesine karar vermiştik. Seminerde konuşmacıların kadın hakları ve medeni kanuna ilişkin bilgilendirme yapabilecekleri üzerinde durmuştuk. Çok önemli yasalar çıktı. Hem güncel durumu öğrenelim hem de haklarımızı öğrenerek takip edelim istedik. Bunun içinde seminer düzenlenmeye karar verdik’’ ifadelerini kullandı.

“GÖNÜLLÜ KONUŞMACI BULMAMIZ GEREKİYOR’’
Toplantıda, seminere katılacak olan konuşmacıların belirlenmesini gerektiği belirtilerek zaman konusunda da fikir alış-verişinde bulunuldu. Düzgünel, Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bütçelerinin olmaması nedeniyle konuşmacıyı gönüllülük esasına göre belirleyeceklerini ifade ederek ‘’bunun için Çerkezköy’de görev yapan hukukçu arkadaşlarımızdan faydalanmak zorundayız. Dışarıdan getirdiğimiz zaman maliyet oldukça yüksek olabiliyor’’ açıklamasında bulundu.
BELEDİYE NİKAH SALONUNDA DÜZENLENECEK
Yapılan görüş alış-verişinin ardından konuşmacı listesi hazırlanmasına karar verildi. Yer konusunda Çerkezköy Belediye Nikah Salonu’na karar kılınırken, zaman ve saat konusunun ise önümüzdeki günlerde belirlenmesi kararlaştırıldı.
“SALONU DOLDURMALIYIZ’’
Seminere katılımın yüksek olması gerektiğini söyleyen Düzgünel, “salonumuzun boş kalmasını istemiyorum. Katılım ne kadar çok olursa bizler için o kadar güzel olur. Bayan milletvekillerimizi de çağırmalıyız. Kendilerine siyasi kimliklerinin dışında bir bayan olarak davet götüreceğiz. Kendilerinden seminere katılmalarını bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.
ÜSTÜN DÖKMEN DÜŞÜNÜLÜYOR
Toplantının bir diğer gündem maddesinde Aile İçi İletişim konusu görüşüldü. Aile İçi İletişim seminerine katılacak konuşmacı için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Düzgünel “Aile İçi İletişim konusunda 16 konuşmacı bularak seminer düzenlemeyi planlamıştık. 16 konuşmacı bulmak sorun olacağı için ünlü bir konuşmacının katılacağı etkinlik düzenlemek daha etkili olacaktır.’’ Dedi. Düzgünel, Aile İçi Seminere konuşmacı olarak, Psikolog Danışman Prof. Dr. Üstün Dökmen’in katılmasını düşündüğünü belirterek ‘’görüşmelerimizi kısa süre içerisinde yaparak, etkinliğimizi hayata geçireceğiz’’ dedi.
“YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ BİZE DESTEK OLACAKLAR’’
Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’na gerçekleştirdiği ziyaretten de bahseden, Düzgünel şunları söyledi: ‘’Kadın Meclisi olarak, Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu ile ortak etkinlikler düzenleme adına okul idarecileri ile fikir alıi-verişinde bulundum, olumlu yanıtlar aldım. Her konuda destek olacaklarını ifade ettiler. Okulun Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri çok güzel ve başarılı işlere imza atıyorlar bize de her konuda destek olacaklar.” Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 6’ıncı olağan toplantısı sona erdi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları