Çerkezköy’de Doktorlar Sonunda ‘Yeter Artık’ dedi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy’de Doktorlar Sonunda ‘Yeter Artık’ dedi

Çerkezköy’de Doktorlar Sonunda ‘Yeter Artık’ dedi

Çerkezköy’de Doktorlar Sonunda ‘Yeter Artık’ dedi

Çerkezköy’de görev yapan bir grup doktor, Gaziantep’te bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan cinayetine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Tekirdağ Tabipler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Akif Başkurt “Her gün olan saldırılara hiçbir etkin tedbir alınmayınca da ölümler göz göre göre geliyor. Ölümden ötesi var mı? Artık yeter. Önlem alın ve gereğini yapın. Hekimlerin sabrı taştığında neler yapabileceklerini test etmeye kalkmayın.” İfadelerini kullandı.

Çerkezköylü doktorlar Gaziantep’te hayatını kaybeden meslektaşları Dr. Ersin Arslan için basın açıklaması yaparak doktorlara yapılan saldırılara karşı biran önce önlem alınmasını istediler. Tekirdağ Tabipler Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Nevzat Koç, Ayhan Akbıyık ve Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necati Karaoğlu ile Özel Çerkezköy Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Türker ve çok sayıda sağlık çalışanının katıldığı kınama eyleminde basın açıklamasını Tekirdağ Tabipler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Akif Başkurt yaptı.

SALDIRILAR GÖZ GÖRE GÖRE GELİYOR

Başkurt, açıklamasında “Gaziantep’te önceki gün hasta yakınının bıçaklı saldırısına uğrayan meslektaşımız Dr. Ersin Arslan’ı kaybetmenin derin acısını her birimiz yüreğimizde hissettik. Gün geçmiyor ki sağlık çalışanı saldırıya uğramasın.

Hakaretsiz geçen günümüz yok. Acil poliklinikler savaş alanı gibi. Vazifemiz bittiğinde ‘çok şükür bu günü de kazasız belasız atlattık’ diyoruz. Saldırılar göz göre göre geliyor. Sistemin getirdiği hasta hekim arası güven sorununda yalnızlaştırılan ve sahipsiz bırakılan hekime saldırmak en kolay iş oluyor.” dedi.

HEKİMLERİN SABRI TAŞTIĞINDA NELER YAPILABİLECEĞİNİ TEST ETMEYİN

Kimi siyasilerin ve medya mensuplarının gerçek nedene yönelmeden, işin kolayına kaçarak sağlık çalışanlarını hedef gösterecek beyanlarda bulunmalarının, bu tür saldırılarıda payının büyük olduğunu belirten Akif Başkurt, “Hemen hemen her gün yapılan saldırılara hiçbir etkin tedbir alınmayınca da ölümler göz göre göre geliyor.

Ölümden ötesi var mı? Artık yeter. Önlem alın gereğini yapın. Hekimlerin sabrı taştığında neler yapabileceklerini test etmeye kalkmayın” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları