Çerkezköy’de Mavi Kapak Toplama kampanyası « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköy’de Mavi Kapak Toplama kampanyası

Çerkezköy’de Mavi Kapak Toplama kampanyası


Çerkezköy’de Mavi Kapak Toplama kampanyası

Yüzlerce engelliyi tekerlekli sandalye sahibi yapan ‘Mavi Kapak Toplama’ kampanyası, Çerkezköy’de giderek yaygınlık kazanıyor.

Çerkezköy’ün değişik noktalarına asılan kaplara bırakılan mavi kapaklar, hem geri dönüştürülerek çevre korunuyor, hem de ihtiyaç sahibi engellilerin tekerlekli sandalye umudu oluyor.

4 yıl önce Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nce başlatılan plastik kapak toplama kampanyasına okullardan ve duyarlı vatandaşlardan gelen destekler sürerken, bu duyarlı davranış sokak aralarına da indi.

Geri dönüşümü mümkün olan plastiklerin ilgili firmalara satılarak, geliri ile engellilere tekerlekli sandalye alındığı kampanya kapsamında birçok sokağa ‘kapak toplama bidonları’ konuldu

VATANDAŞLARDAN DESTEK GELİYOR
İşlek Sokak’ta bir direk üzerinde bulunan mini damacanaya önce şaşkınlıka bakan vatandaşlar, daha sonra kampanyayı hatırlayarak konuyla ilgili memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Yaz aylarının da etkisiyle daha çok su tüketilmesinin paralelinde damacanın şimdiden plastik kapaklarla dolmaya başlandığı gözlendi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları