Çerkezköyde MHP ile CHP arasında tartışma büyüyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Çerkezköyde MHP ile CHP arasında tartışma büyüyor

Çerkezköyde MHP ile CHP arasında tartışma büyüyor

Çerkezköyde MHP ile CHP arasında tartışma büyüyor

CHP İlçe Başkanı Vahap Akay ile MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu arasında yaşanan tartışma büyüyor. CHP’nin Belediye’ye karşı tatlı su muhalefeti yaptığını iddia eden Ordu, CHP İlçe Başkanı Akay’ın kendisine yönelttiği eleştirilere de, Ragıp Paşa’nın ünlü ‘Merdi Kıpti, şecaat arzederken sırkateyn söyler’ sözüyle yanıt verdi.

MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu ile CHP İlçe Başkanı Vahap Akay arasındaki sözlü tartışma giderek alevleniyor.

MERDİ KIPTİ BENZETMESİ

CHP İlçe Başkanı Vahap Akay’ın kavşak düzenlemelerine ilişkin Çerkezköy Belediyesi’ne yaptığı eleştirileri eleştiren Mustafa Ordu, CHP’yi de, iddia ettiği rant grubunun içerisinde saymıştı. Ordu’nun bu eleştirilerine CHP’li Akay’dan “CHP’yi rantçı göstermek kimsenin haddine değil yanıtı gelince, Mustafa Ordu dün bir kez daha basının karşısına çıktı.

Akay’ın yaptığı açıklamalara, Ragıp Paşa’nın ‘Merdi Kıpti, şecaat arzederken sırkateyn söyler’ sözüyle yanıt veren Ordu “Çingenenin merdi, yiğitliğini anlatırken, hırsızlığını söyler. CHP İlçe Başkanı, yürüttüğü ikiyüzlü politikayı ortaya çıkarmamdan rahatsızdır. Çünkü açıklamalarımdan sonra, vatandaşlar, oynanan tiyatronun farkına vardı.” Diye konuştu.

GERİSİ YALOVA KAYMAKAMI

Eleştirilerine “Kimse Yalova Kaymakamı rol modelliğine soyunmasın” sözleriyle devam eden Mustafa Ordu “MHP olarak, seçim meydanlarında söylenenlerle, Belediye Meclisi’nde yapılan işbirlikleri sonucu oluşturulan ve dağıtılan rantları göstermeye devam edeceğiz. Gerisi bizim için Yalova Kaymakamı’ndan ibarettir.” İfadelerini kullandı.

AĞIR SÖZLER KULLANDI
Akay’ın, MHP Tekirdağ eski Milletveki Kemalettin Nalcı’ya ait eski şirketin yaptığı Atatürk Viyadüğü ve Cengiz Topel Caddeleri ile ilişkin kendisine yönelttiği eleştirileri de cevaplayan Ordu “Elinde viyadük ve sözü edilen cadde ile ilgili yolsuzluk bilgi ve belgesi olup da, yetkililere vermeyen şerefsizdir. Biz bu konuda bu kadar netiz. CHP’nin halen 9 Belediye Meclis Üyesi vardır. Bu üyeler, 3 yıldır, Viyadük ve Cengiz Topel Caddesi ile ilgili ne yapmıştır? İddia ettikleri gibi konuya ilişkin yazılı bir komisyon talebi Meclis’te görülmemiştir. CHP’li üyeler, Belediye Başkanı karşısında, önergelerini bile savunamaz hale gelmiştir.” Şeklinde konuştu.

YA İSPAT, YA ÖZÜR
CHP’nin yerel seçimlerde, AK Parti’li Belediye’ye sert eleştiriler yönelttiğini dile getiren Ordu “CHP İlçe Başkanı’nda zerre kadar siyasi ahlak varsa, önce Belediye Meclis Üyeleri’nin seçim öncesi verdiği vaatleri ve 3 yol boyunca yaptığı icraatları kıyaslamalıdır. Verdikleri sözleri, halkı kandırmak için mi verdiler. CHP’li üyeler, yolsuzluk konusunda bugüne kadar Meclis’te nasıl bir çalışma yürüttü. Oysa CHP’li Belediye Meclis üyelerinin Belediye’yi denetleme görevi vardır. Yolsuzluk yapıldığını iddia ettikleri ihalelerle ilgili hesap sormak boyunlarının borcudur. Ya meydanlarda söyledikleri gibi hesap soracaklar, ya da ‘Biz meydanlarda size iftira atmışız’ diyerek, AKP’den özer dilemelidir. Kendilerinden ya özür ya da ispat bekliyoruz” dedi.

‘TATLI SU MUHALEFETİ’ YAPMAYIZ
Kendilerinden tatlı su muhalefeti yapılmasının beklenmemesini isteyen Ordu “Çerkezköy Belediye Meclisi’nde bütün bunlar olurken, bizden sumamızı bekleyenler var. Ama bunların yaptığı gibi kimse bizden tatlı su muhalefeti beklemesin. Biz mejeste muhalefeti yapacak parti değiliz.” Diye konuştu.

Popüler aramalar

tekirdağ kapaklı (37)tekirdağ kapaklı resimleri (11)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları