Çorlu Atakent İlköğretime ek okul inşaatı başladı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Atakent İlköğretime ek okul inşaatı başladı

Çorlu Atakent İlköğretime ek okul inşaatı başladı

Çorlu Atakent İlköğretime ek okul inşaatı başladı

Çorlu’da Alipaşa Mahallesinde bulunan Atakent ilköğretim okulu ek okul inşaatına başlandı. Bir yılda bitecek olan okulun açılmasıyla bölgede büyük bir rahatlama olacak.

Çiftli eğitim veren Çorlu Atakent İlköğretim Okulu 1200 öğrenci eğitim görüyor.

11 bin metrekare alan üzerinde bulunan mevcut okulun yetersiz kalması nedeniyle Tekirdağ Valiliği İl Özel İdare tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde 21 derslikli yeni bir okulun bahçeye yapılmasına karar verilmişti.

Bunun üzerine geçtiğimiz yıl Aralık ayında ihalesi yapılan okulun inşaatına başlandı. Bir yılda bitirilmesi planlanan yeni okulun gelecek yılki eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi bekleniliyor.

Konu ile ilgili olarak yetkililer mevcut okulda çift eğitimin olduğunu, yeni okulun yapılmasıyla tekli eğitime geçilmesinin planlandığını söylediler. Ayrıca yeni okulda 650 öğrencinin de eğitim göreceği alınan bilgiler arasında yer alıyor. Böylece Atakent İlköğretim okulunda 1850 öğrenci eğitim görmesi hesaplanılıyor.

Popüler aramalar

çorlu atakent ilköğretim okulu (19)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları