Çorlu Belediye Başkanı Baysan: Türkçe Olimpiyatlarına Hazırız « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Belediye Başkanı Baysan: Türkçe Olimpiyatlarına Hazırız

Çorlu Belediye Başkanı Baysan: Türkçe Olimpiyatlarına Hazırız


Çorlu Belediye Başkanı Baysan: Türkçe Olimpiyatlarına Hazırız

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan 10 Haziranda Çorluda yapılacak Türkçe Olimpiyatları için hazır olduklarını söyledi.

Kazakistan Milli Kıyafetini Giyen Başkan Baysan: “Olimpiyatlara Hazırız”

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan 10 Haziran’da Çorlu’da yapılacak Türkçe Olimpiyatları için hazır olduklarını söyledi.

Çorlu’da yapılacak programla ilgili tanıtım toplantısı yapıldı.
Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan 10 Haziran’da Çorlu’da yapılacak Türkçe Olimpiyatları için hazır olduklarını söyledi.

10 Haziran’da Çorlu’da yapılacak programla ilgili tanıtım toplantısı yapıldı. Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD)’nde yapılan basın toplantısına katılan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan program hakkında bilgiler verdi.

Ülkeler arasındaki sınırları ortadan kaldırmanın sevgi ile olacağını söyleyen Ünal Baysan, “Olimpiyat etkinliklerinin Çorlu’da olmasına sebep olan TAGİD Başkanı’nı ve üyelerini kutlamak gerekiyor.

Çorlu ayın 8, 9, 10’unda gelen misafirleri en az iki, üç gün misafir edecek. Hem Çorlumuza bir renk getirecekler, hem de kültürel anlamda çeşitli ülkelerden gelen insanların Çorluyla, Çorlulularla kaynaşmasını sağlayacaklar.”

Dünyada ne kadar sınırlar olsa da bu tür etkinliklerle bir yerde sınırların ortadan kalktığını söyleyen Baysan, “İşte sınırların ortadan kalması için öncelikler bir tek sebep var o da sevgi. Sevgiyi içinizde barındırırsanız ve dışınıza bu sevginin ışıklarını saçarsanız hiçbir sınır bu sevgin önüne geçemez.

Çorlu’ya 25 ülkeden gelecek çocuklarımız bize sevgilerini getirecekler, biz de onlara kucaklarımızı açacağız. Ben inanıyorum ki, Çorlu için uzun yıllar konuşulacak bir organizasyon olur. Öncelikle bu organizasyonda yer alan herkese şehrin belediye başkanı adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN’A MİLLİ KIYAFET HEDİYE EDİLDİ.

Basın toplantısı sonunda Türkmenistan’dan gelip, Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde eğitim gören Hemra Atayev ile Hamidullah Sultani tarafından başkan Baysan’a Kazakistan milli kıyafeti hediye edildi. Kıyafeti giyen Baysan “Şimdi Olimpiyatlara hazırız.” açıklamasını yaptı.10 Haziran 2012 Pazar günü Çorlu Stadı’nda yapılacak Türkçe Olimpiyatları, saat 21.00’de başlayacak.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları