Çorlu Belediyesinden Köy minibüslerine son uyarı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Belediyesinden Köy minibüslerine son uyarı

Çorlu Belediyesinden Köy minibüslerine son uyarı

Çorlu Belediyesinden Köy minibüslerine son uyarı

Uygulamada köy minibüsleri zabıta ekipleri tarafından durdurularak kendilerine verilen güzergahların kullanmaları yönünde tebligat yaptı.

Çorlu – İstanbul girişinde ve Çorlu otogar civarında yapılan uygulamada belediyenin aldığı meclis kararı ile ilgili olarak Çorlu köy minibüslerine önceden verilen güzergahların kullanmaları yönünde tebligat yapılmıştı.

Buna göre İstanbul istikametinden gelen köy minibüslerine Emniyet Müdürlüğü arkasında yer yapılmıştı.

Edirne istikametinden gelen köy minibüslerinin ise kamyon yolundan otogara girmeleri yönünde meclis kararı alınmıştı. Yapılan tebligatlara rağmen kendilerine verilen güzergahları kullanmayan minibüsler ile ilgili olarak Belediye Zabıta ekipleri bu sabah iki noktada uygulama yaptı.

Bölge Trafik İstasyo-nu ile Otogar önünde yapılan uygulamada durdurulan köy minibüslerine tutanak güzergah ihlali yaptıkları gerekçesiyle tutanak düzenlendi.

EMNİYET GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI.

Sabah erken saatlerde yapılan uygulama ile ilgili olarak Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri toplumsal olaylara karşı gerek otogar gerekse Bölge Trafik önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. Güvenlik önlemlerinde Çevik kuvvet ekipleri de hazır olarak bekledi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDICISI DEMİRLE GÖRÜŞTÜLER.

Toplanan köy minibüsleri konu hakkında bilgi almak için belediyeye geldiler.

Burada ulaştırmadan sorumlu Belediye Başkan yardımcı Erdoğan Demirci ile bir süre görüştüler. Başkan yardımcısı Erdoğan Demirci minibüsçülere kendilerinin yasaları uyguladığını belir-terek “Meclisimizin aldığı karar gereği sizler verilen güzergahları kullanmak zo-rundasınız bizler alınan kararı uyguluyoruz” dedi.

Minibüsçüler ise kendilerinin belediyenin aldığı karara saygılarının sonsuz olduğunu ve en azından Bul-var Yoluna kendilerine durak yapılmasını talep ederek “Bizler mağdur olmayalı ekmeğimizden olmayalım belediyemizin aldığı karara saygımız sonsuz bunun içinde bizleri mağdur etmeyeceği-nize inanıyoruz” dediler.

Popüler aramalar

çorlu minibüsleri (10)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları