Çorlu Belediyesi’nden Öğrencilere Ücretsiz Yaz Kursları « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Belediyesi’nden Öğrencilere Ücretsiz Yaz Kursları

Çorlu Belediyesi’nden Öğrencilere Ücretsiz Yaz Kursları

Çorlu Belediyesi’nden Öğrencilere Ücretsiz Yaz Kursları

Yaz tatiline giren öğrencilere yönelik olarak kurslar düzenleyen Çorlu Belediyesi, halk oyunlarından, basketbola, el sanatlarından futbola, satrançtan gitara kadar pek çok alanda öğrencilere ücretsiz kurslar veriyor.

Çorlu Belediyesi olarak düzenlenen kurslara, yaz döneminde çocuklara yönelik olarak çocuk hobi gruplarını eklediklerini ve öğrencilerin katılımı ile yaz kursları açtıklarını belirten Çorlu Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, devam eden makine nakışı,mutfak takımları dikimi ve büyüklere yönelik folklor kurslarının yanı sıra yaz dönemi için öğrencilere yönelik kurslar açtıklarını söyledi.

Yaz dönemi kurslarımız öğrencilere yönelik olarak devam ediyoruz diyen Avcı: “Çocuk hobi grubu adıyla kurslarımız bulunuyor. Satranç, keman, gitar, resim, çocuklara yönelik el sanatları, Bağlama ve yine çocuklara yönelik folklor kurslarımız var. Bunların yanı sıra Kapalı Spor Salonunda yaz spor kurslarımız başladı. Bu kurslarda da basketbol, voleybol ve masa tenisi eğitimlerimiz oluyor. Eylül ayından itibaren Çorlu Halk Eğitimi Merkezi ile ortaklaşa olarak Halk Eğitimi Merkezi’nin eğitim modüllerine uygun olarak yeniden kurslar açacağız” dedi.

Kurslarda görev alan öğretmenlerin alanlarında uzman ve öğretmen kökenli olduklarını belirterek: “Tiyatro kursunda Tayfun Gürkan Tospacı, keman kursunda Hakan Özel ve Tuğçe Haşimoğlu, Bağlama kurslarında Onur Kasap, gitar kursunda Ersan Kul, el sanatları kurslarında Nurgül Balın ve Birsel Filiz, resim kurslarında Melek Kıyunat, makine nakışı kursunda Neriman Balcı, İngilizce kurslarında Baki Özen ve Nurşen Bağdelen Bilgin, satranç kursunda Necdet Dizman, bilgisayar kursunda Havva Bayram ve Gülşen Sınmaz, folklor kursunda Taşkın Gülbahar ve Bulgarca kursunda Nurşen Bağdelen Bilgin eğitmen olarak yer alıyorlar” şeklinde konuştu.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları