Çorlu Cem Vakfından Açılış ve Cem Etkinliği « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Cem Vakfından Açılış ve Cem Etkinliği

Çorlu Cem Vakfından Açılış ve Cem Etkinliği


Çorlu Cem Vakfından Açılış ve Cem Etkinliği

Cem Vakfı Çorlu Şubesi Geleneksel Bahar Şenliği bu yıl anlamlı açılış ve toplantılarla gerçekleştirilecek.

Cem Vakfı Çorlu Şubesi Geleneksel Bahar Şenliği bu yıl anlamlı açılış ve toplantılarla gerçekleştirilecek.

Cem Vakfı Çorlu Şube Başkanı Dr. Muzaffer Birdal şu açıklamalarda bulundu.’’ Merkezinde insanın bulunan ve yaratanla insan ilişkisinin sevgi ile kurulduğu bir İslam yorumu olan Alevilik ve Bektaşilik yüzlerce yıldır Anadolu ve Balkanlarda yaşamaktadır.

Çorlu da kurumsal olarak Cem Vakfı çatısı altında yaşamını sürdüren Alevi Bektaşi toplumunun inanç merkezi olan Cem ve Kültür Evimizi tamamlama noktasına geldik.Heryıl Cemevimiz inanç ve kültür konulu etkinlikler yapmakta.

Bu yıl Geleneksel Bahar Şenliğimizi 27 Mayıs 2012 Pazar günü yapacağız.Bölgesel İnanç Önderleri toplantımız saat 10 .00 da başlayacak.Toplantıya İstanbul,Marmara bölgesi ,Trakya ve Bulgaristan ,Yunanistan dan inanç önderleri davet edildiler.

Cem Vakfı Genel Başkanı Prof.Dr. Sayın İzzettin Doğan ve Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Sayın Ali Yüce tarafından Trakyanın ve Balkanların en büyük Cem Salonu olan Cem Salonunun açılışı yapılacak.

Ayrıca sanatçılarımız Volkan Yılmazer ,Sercan Direk ve İsatanbul Milletvekili Sebahat Akkiraz deyiş ve nefesler seslendirecekler.Bölgemizdeki tüm dostlarımızı açılışımızda görmek bizleri mutlu edecektir.’’

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları