Çorlu CHP de Adnan Kum yeniden Başkan « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu CHP de Adnan Kum yeniden Başkan

Çorlu CHP de Adnan Kum yeniden Başkan

Çorlu CHP de Adnan Kum yeniden Başkan

Adnan Kumun Listesi 283 Oy alırken, kaybeden Sedat Teknecinin listesi 60 oy aldı. Oylama da 5 Oy geçersiz sayıldı

Tekirdağ ilinde CHP’ nin en önemli ilçe kongresi olan, Çorlu İlçe Kongresi geçtiğimiz Pazar günü büyük bir katılımla Belediye Düğün Salonunda gerçekleşti. Kongre Divan Başkanlığını CHP Bartın Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya, Divan Başkan Yardımcılığını Sedat Dedeoğlu, Katip üyeliklerde ise Zarife Atik Geylan ve İnci Kaçar görev yaptılar..

CHP’de 3800 kayıtlı üyenin geçtiğimiz aylarda yaptığı delege seçimlerinde delege olarak seçilen 418 kayıtlı delegenin büyük çoğunluğunun katıldığı kongrede katılım listelerinde yeterli imzaların olduğunun anlaşılması üzerine kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Kongreye gelen delege ve misafirleri salonun kongrede seçimlere katılacak olan Adnan Kum ile Sedat Tekneci grupları karşıladılar.

Salonun gün önceden güzel bir şekilde hazırlandığı dikkat çekerken şu iki pankart çok ilginçti.
Birince pankart, “CHP’ nin amblemi ve yanında Türkiye’nin Zaptedilmeyen Kalesi”
İkinci pankart ise: Sol başta, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı, sağ başta Deniz Geçmişin fotoğrafı “Mustafa Kemal’den Denizlere, Denizlerden Bizlere, Tam Bağımsız Türkiye, CHP Çorlu Gençlik Kolları”
Faaliyet raporu ilçe başkanı Adnan Kum tarafından okunduktan sonra oylanarak kabul edildi.
Kongre başkanı seçimlerin ne tarzda yapılması ile ilgili delegelere oylama yaptırdı. Blok listey’le seçimlere girilmesi kararı verilerek açıklandı.
Kongreye CHP Bartın Milletvekili ve TBMM başkanlık üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya, CHP genel başkan yardımcısı v e Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak,Milletvekiller : Emre Köprülü ve Candan Yüceer, İl başkanı Kadir Albayrak, İl genel meclis başkanı Orhan Perçinoğlu,Çorlu belediye başkanı Ünal Baysan,başkan yardımcıları Serhat Çatalkaya, Erdoğan Demirci,Ahmet Sarıkurt,Kent konseyi başkanı Ramadan Cesur, eski il başkanlarından Burhan Karaevli, Aydın Kurban, Muratlı belediye başkanı Nebi Tepe,Sultanköy belediye başkanı Ersin Çolpan,Yenice belediye başkanı Mızrap Topaloğlu,Velimeşe belediye başkanı Rasim Yüksel, Devlet tiyatrosu sanatçısı Orhan Kurtuldu, MHP ilçe başkanı Hasan Uzun,Saadet partisi ilçe başkanı Murat Vakitçi, CHP il yönetim kurulu,bazı belediye meclis üyeleri, Tekirdağ iline bağlı ilçelerin ilçe başkanları,sivil toplum kuruluş temsilcileri, BASIN ve CHP delegesi – partili üyeler katılım gösterdi.
Kongreye mesaj gönderen genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okunurken, salon alkıştan inledi.

Gündemi kongre divanı sıralamaya göre uyguladı.
Kongrede söz almak için divana müracaat eden Orhan Kurtuldu’ ya divan başkanı söz verdi. Kurtul’ du eleştiri ağırlık konuşması sırasında sözünü kesmek isteyenler olduysa’ da buna divan başkanı müsaade etmedi . Kurtul’du konuşmasını özgür bir şekilde tamamladı.
Konuşmalar kısmında İl başkanı Kadir Albayrak,” CHP olarak ilçe kongrelerimiz program gereği sürüyor. Dün Saray ilçesinde kongre yapıldı. Bu gün Tekirdağ ilinin en büyük ilçesi ÇORLU kongresini demokratik ve CHP tüzük ve yönetmeliklerine göre gerçekleştiriyor. Az önce Orhan Kultuldu kardeşimiz konuşmasında yer yer CHP’ yi bana göre haksız ve mesnetsiz eleştirdi. Bunu yapmamalıydı. Çünkü CHP’ ye ülkenin her zamankinden daha çok ihtiyacı v ar. Ülke sıkıntı için de.Bu sıkıntıyı CHP planlı ve programlı çalışması ile çözecektir ” dedi.
BAYSAN,” ESKİ v e YENİ CHP SÖYLEMİ YANLIŞ BÖYLE ŞEY OLAMAZ”
Kongrede Çorlu’da üç ayrı dönemde belediye başkanı olarak görev yapan belediye başkanı Ünal Baysan,” CHP önemli bir süreçten geçiyor. Halkımız CHP’ yi umut görüyor, bizler bu umuda destek vermek zorundayız. Hata yapma lüksümüz yoktur. İl, ilçe teşkilatları daha dikkatli hareket ederken, buradan genel merkeze de kısa uyarı mesajım olacak.’ Neymiş eski ve yeni CHP ?‘ böyle şey olmaz. CHP bu ülkenin kurulmasını sağlayan partidir. Kökleri tarihin derinliklerinde, biz ayrışım yapmadan tüm CHP’lileri ve halkı kucaklamak zorundayız. Dışarıdan haksız eleştiriler var. Ben bu eleştirileri tek tek göğüsledim, göğüslemeye de devam edeceğim. Yola çıktığım arkadaşlarım hala benim yanımda hissi terk edenler olmuştur. O da onların bileceği iş,ben CHP’yi her yerde ve her zeminde var gücümle bugüne kadar savundum.Bundan sonrada savunacağım.Halkın umudu CHP’ ye kimse zarar veremez ve vermemelidir” dedi.
MİLLETVEKİLLERİ SIRA İLE SÖZ ALDI :
EMRE KÖPRÜLÜ,” ÇORLU’ da ANGUS OLAYI ile KARATEPE KATI ATIK TESİSLERİNE CHP OLARAK KARŞI ÇIKARKEN, AK PARTİ ve MİLLETVEKİLLERİ NE YAPIYOR ?
Tekirdağ/Çorlu milletvekili Emre Köprülü,” Ben milletvekili seçildiğim andan itibaren Ülkenin, Tekirdağ ili (Çorlu) başta olmak üzere,il merkezi, ilçeler,belde ve köylerin sorunlarına sahip çıkıyorum. Sorunları TBMM çatısı altında yazılı ve sözlü önergelerle dile getiriyorum. Çorlu belediyesinin meclis
Kararı ile RET ettiği Katı Atık bertaraf tesis olayına biz CHP milletvekilleri gündeme taşıyıp yasal takipçisi olurken, AK parti ve O’nun milletvekilleri seyrediyor. Bu yaşanan angus olayında böyle neden Çorlu’da Tekirdağ’da halkın , bölge insanının sorunlarına seyirci kalıyorlar.Taktir sizin CHP Şu anda ülkeyi karanlığa götürmek isteyen AK parti ile TBMM çatısı altında ne zor şartlarda mücadele ettiğimiz aşikardır” dedi.
MİLLETVEKİLİ C ANDAN YÜCEER,” CHP ÜLKE’DE KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAK İÇİN AMANSIZ MÜCADELE VERİYOR”
Milletvekili Yüceer,” Parti olarak geçtiğimiz günlerde Ankara’da Kurultay yapıldı. Parti tüzüğü yeniden ele alındı. Demokratikleşme sürecine önem verildi. Partiye kayıtlı üyelerimiz delegeleri seçerek,il ve ilçe kongreler takvimi başladı.Kadın ve Gençlik kollarına yeterince önem verilmesi kararları alındı.Kotalar arttı. Tekirdağ/Trakya/Türkiye için CHP kurtuluş ve ümittir. Umutsuzların umudu olmaya daha da heyecanı arttırarak devam edeceğiz. Ülke TBMM denetiminden kaçırılıp, hükümetin çıkarttığı K.H.Kararnamelerle yönetilmek isteniyor. AK parti kaba kuvvetle mecliste kurulmuş komisyonları çalıştıramaz hale getirmek istiyor ve hala inatla komisyonlardan bazı şeyleri kaçırmak için akla hayale gelmeyen ve demokrasiye yakışmayan işlerin peşindeler. Kim AK Partiye muhalefet yapıyorsa, anında kendini mahkeme ve zindanda buluyor. Şu anda yasal milletvekili seçilmiş arkadaşlarımız Silivri/zindanında keyfi yatıyor. Yatırılıyor. Ondan sonra kalkıp Başbakan v e AK parti sözcüleri komşu Suriye’de demokrasi ve adalet yok deyip. Bu ülkenin iş işlerine karışıyorlar. Bu ne adaletsiz ve demokrasi kültürü ile bağdaşmayan çifte standart. Demokrasi ve tarafsız hukuk bu gün herkese lazımdır” dedi.
MİLLEKTVEKİLİ FAİK ÖZ TRAK,”ÜLKE BORÇ BATAĞINDA,DURUM VAHİM”
Genel başkan yardımcısı ve milletvekili Öztrak,” Ülke açlık ve sefalet içinde, işsizlik almış başını gidiyor. Sanayici, esnaf, sanatkar, emekli ve tüm ülke insanı borç batağında, fabrikalar,sanayi işletmeleri,mağaza ve dükkanlar bir b ir kapanıyor veya devren kiraya verilip satışa çıkmış durumdadır.Ülkemiz ’de 41 milyon insanın bankalara borcu var.Amerika’dan sonra en çok borcu olan ülke Dünya’da Türkiye’dir.Ülkemizin kurtulması için yıllık olarak 77 milyar dolar dışa borçlanması gerekiyor. Ama hala hükümet AK parti ve genel başkanları Tayyip Erdoğan Televizyon ve gazete sayfalarında ülkemiz için pembe tablolar çizip halktan gerçekleri kaçırıyorlar. Sağlıkta parasız sağlık projeleri iflas etti. Şimdi birkaç aydan beri emekli’nin, çalışanın hastane ve ilaç katılım payları arttı. Vay halkımızın haline” dedi.
Son olarak ilçe başkan adayları kürsüye gelerek göreve talip oldukları yönetim kurulu üyelerini çağırarak tek tek tanıtımlarını yaptı. Ardından delegeler sandığa giderek oy kullandı. Adnan Kum’un listesi BEYAZ renk v e diğer aday Sedat Tekneci’nin listesi ise SARI renkti.
Oylama’ da toplam 348 delege oy kullandı. Sandık açılıp yapılan tasnifte Adnan Kum ve listesi 283 oy alıp seçilirken diğer aday Sedat Tekneci ve listesi ise 60 oy’da kaldı. 5 Oy geçersiz sayıldı.

Popüler aramalar

çorlu chp (11)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları