Çorlu da Babalara ‘Çocuklarla İletişim’ Kursu verildi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu da Babalara ‘Çocuklarla İletişim’ Kursu verildi

Çorlu da Babalara ‘Çocuklarla İletişim’ Kursu verildi

Çorlu da Babalara ‘Çocuklarla İletişim’ Kursu verildi

Çorlu da 6-11 yaş arasındaki çocukların gelişim düzeylerinin artırılması için babalara, ‘Çocuklarla İletişim’ eğitimi verildi.

Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nin 10 haftalık programında babalara 50 saat eğitim verildi. Eğitimin tamamlanmasının ardından kursa katılan 10 baba, kurs bitirme belgelerini çocuklarının elinden aldı.

Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Çorlu Halk Eğitim Merkezi, Hanife Şefik Celep İlköğretim Okulu’nda 6-11 yaş arasındaki çocukların gelişim düzeylerini artırılması için ‘Çocuklarla İletişim’ adı altında kurs açtı. Kursa ise sadece 10 baba katıldı.

10 hafta boyunca süren 50 saatlik eğitimin ardından, kursa katılan babalar için okulda kurs bitirme belgesi verilmesi için tören düzenlendi.

cocuklarla-iletisim-kursuEğitimin çok iyi geçtiğini belirten sınıf öğretmeni Gürkan Güler, “6-11 yaş çocukların gelişimi ile ilgili olarak Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın düzenlediği bir organizasyondur. Bu program dünyada sadece Türkiye’de yapılıyor.

Çocukların eğitimlerini artırmak ve gelişim düzeylerini desteklemek amaçlı bir programdır. Babalara, aile tutumu, demokratik ilişki, empati, olumlu davranış, sosyal duygusal gelişim, zihinsel gelişim, okul, arkadaş ve baba, bedensel ve cinsel gelişim, çocuklar ile zaman geçirmek ve oyun, yaşam zorlukları ve çocuğun sorumluluk kazanması konularında eğitim verildi. Başarılı bir eğitim oldu” dedi.

Kursa katılan babalar ise eğitimi kendilerinde çok fayda sağladığını söyledi. Konuşmaların ardından çocuklar, kurs sonrasında babalarının kendilerine olan ilgisinin artığını belirterek, kurs bitirme belgelerini onlara verdi.

Şubat ayında tekrar kurs açılacağını ve başvuru sayısının daha fazla olmasının beklendiği belirtildi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları