Çorlu Fatih Kolejinden 2 Öğrenci Sbs’de 500 tam puanla Birinci Oldu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Fatih Kolejinden 2 Öğrenci Sbs’de 500 tam puanla Birinci Oldu

Çorlu Fatih Kolejinden 2 Öğrenci Sbs’de 500 tam puanla Birinci Oldu

Çorlu Fatih Kolejinden 2 Öğrenci Sbs’de 500 tam puanla Birinci Oldu

İlköğretim 8.sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) sonuçları açıklandı.

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) sonuçları açıklandı. Çorlu Fatih Koleji’nin iki öğrencisi sınavda tüm soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alarak Çorlu birinciliğini paylaştılar.

Önceki gün açıklanan SBS sonuçlarına göre tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısı 677 olarak ortaya çıkarken, sınıf puanı

500 olan öğrenci sayısının da 449 olarak belirlendiği kaydedildi.

Çorlu’da Özel Fatih Koleji’nde öğrenim gören öğrencilerden Gülgün Arıkan ve Kürşat Bakış da 8. sınıflar SBS’de sorulan 100 sorunun tamamını doğru şekilde cevaplayarak 500 tam puan aldılar ve 2012 Türkiye birinciliğini paylaştılar. Aynı zamanda Çorlu birincisi de olan öğrencilerden Kürşat Bakış 3 yıl ortalamaları ele alındığında Tekirdağ 3.’sü, Türkiye 132.’si olurken Gülgün Arıkan ise Tekirdağ 5.’si ve Türkiye 219.’su oldu.

Anafen Dershanesinde düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının karşısına çıkan başarılı öğrenciler, bu mutlu anlarını öğretmenleri ve aileleri ile paylaştılar. Öğretmenleri tarafından minibook ile ödüllendirilen öğrencileri başarılarından ötürü kutlayan Çorlu Fatih Koleji 8. sınıflar müdür yardımcısı Naim Özensel, öğrencilerin sistemli ve disiplinli çalışmalarının başarıyı getirdiğini söyledi. 500 tam puan alan öğrencilerin sadece ders çalışarak bu başarıya erişmediklerini de kaydeden Özensel: “Öğrencilerimiz düzenlenen sosyal aktivitelere de katıldılar, gezilerde de yer aldılar. Kendilerini zorlamadan ve üzmeden derslerine çalışarak başarılı oldular. Kendilerini ve bu başarıda emeği bulunan tüm öğretmenleri ile ailelerini kutluyorum” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları