Çorlu Gölbaşı Gençlik Parkı yaz sezonuna yetişecek « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Gölbaşı Gençlik Parkı yaz sezonuna yetişecek

Çorlu Gölbaşı Gençlik Parkı yaz sezonuna yetişecek

Çorlu Gölbaşı Gençlik Parkı yaz sezonuna yetişecek

Gençlik Parkı bu yaz sezonuna yetişecek.

Karada ve suda giden TRUXOR Gölü temizledi.

Çorlu’da Belediye halkın rahat bir nefes alabilmesi için iki koldan çalışma yürütüyor. Gölbaşı Gençlik Parkı peyzaj çalışmalarında sona yaklaşıldı. Ayrıca Havuzlar semtinde Cumhuriyet Parkı ihalesi yapıldığı için müteahhit firma burada peyzaj çalışmasını tüm hızı ile sürdürüyor.

Park içinde plana göre hareket edilerek ışıklandırma yeni ağaçlandırma, çiçeklendirme ve yeşillendirme yapılırken, havuz, yürüyüş parkurlarının yapılması da sürüyor. Burada ayrıca çay bahçeleri de yer alacak. Alileler burada çocukları ile rahat piknikte yapabilecek. Spor yapma aletleri ile oyun grupları da yer alıyor.

GÖLBAŞI GENÇLİK PARKI BU SEZONA YETİŞİYOR

Şimdi Çorlu Park ve Bahçeler müdürlüğü İstanbul istikametindeki GÖLBAŞI GENÇLİK PARKI’ nı özene bezene hazırlayarak bu yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyor.

Son olarak kara da ve su da giden özel TRUXOR DM 5000 aracı ile gölün taban bölümünde, sazlık kısımlarında temizleme ve dip tarama yapılıyor. Bu sayede göl’de temizlenmiş oluyor.

Ayrıca ışıklandırma direk ve lambaları ile oturma grupları,oyun grupları,spor aletleri ile pikniğe gelenlerin oturabilmesi için değişik piknik masa ve oturma yerlerinin montajı tamamlanmak üzere, çiçeklendirme, çimlendirme, ışıklandırma ve sulama sistemleri’ de yer alıyor. Burada su kuyusu ve su deposu’ da mevcut.

Muhtemelen Temmuz ayının başında bu yerin törenle açılıp halkın hizmetine sunulması bekleniyor.

Belediye başkanı Ünal Baysan,” Çorlu’yu yeşillendirme, ağaçlandırma çalışmalarımız bir plan dahilinde sürüyor. Belediye park ve bahçeler müdürlüğü bünyesindeki ağaç fidanı ve çiçek fidesi yetiştirilmesi sürüyor. Burada yetiştirilen fidan ve çiçeklerin yeni açılacak parklara dikimi sürüyor.

Özellikle Havuzlar parkı ve Gölbaşı gençlik parkı projeleri belediyemiz için prestij projelerdir.” dedi.

Popüler aramalar

çorlu gölbaşı parkı (46)çorlu gençlik parkı (30)çorlu gölbaşı parkı nerede (16)çorlu golbaşı (14)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları