Çorlu lu Minikler, çocuk gelişimi uzmanıyla kitap okuyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu lu Minikler, çocuk gelişimi uzmanıyla kitap okuyor

Çorlu lu Minikler, çocuk gelişimi uzmanıyla kitap okuyor

Çorlu lu Minikler, çocuk gelişimi uzmanıyla kitap okuyor

NT Mağazaları’nın tüm şubelerinde yaklaşık 2 yıl önce başlattığı çocuk gelişimi uzmanı personel istihdamı, Çorlu Şubesi’nde müşterilerden büyük ilgi görüyor.

Bir ay önce başlatılan şube içi etkinliklerde haftanın üç günü okul öncesi 3-6 yaş grubu çocuklara, çocuk gelişim uzmanı Aysel Güler tarafından eğitimler veriliyor. Aileleri tarafından getirilen çocuklar bir saat boyunca eğlenceli ve eğitici programlar dâhilinde geleceğe hazırlanıyor.

NT Çorlu Şubesi personeli Çocuk Gelişim Uzmanı Aysel Güler, etkinliklere yaklaşık 1 yıl önce başladıklarını belirtti. Güler, “Pazartesi günü parmak oyunu, oyun hamuruyla oynama, şarkı, şiir etkinlikleri yapıyoruz. Çarşamba günü ise çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak adına çocukların yaşlarına uygun bir kitap seçerek okuyoruz. Kitaptan eve ödevi de veriyorum. Cumartesi günleri de, çocukların el becerilerini geliştiren sanat etkinlikleri (yırtma, yapıştırma, boyama, farklı materyallerle kukla) yapıyoruz.

Aynı zamanda çocukların el becerilerini mağazamızda sergiliyoruz.” dedi. Etkinlikleri geçen nisan ayından beri takip eden Mehtap Ülgener, “Çocuğumu bu etkinliklere getirmeye başladıktan sonra çocuğumda değişiklikler oldu. Özgüveni arttı. Kendisini ifade edebiliyor. Kitaplara olan ilgili arttı. Anaokulu öncesi çok faydalı oluyor, arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum.” dedi. 4,5 yaşındaki kızı Ceyda’yı getiren Özlem Büyükbayram ise kızının içine kapanık bir çocuk olduğunu söyleyerek şimdi öğretmenine merhaba dediğini anlatıyor.

NT Çorlu Şube Müdürü Ahmet Taşçıoğlu da yapılan etkinliklerle çocukların gelişimine katkıda bulunmak istediklerini ifade ederek haftanın 3 günü saat 12.00 ile 13.00 arasında 1 saat etkinlik yaptıklarını ve tüm aileleri NT Mağazaları’na beklediklerini söyledi.

Popüler aramalar

çorlu belediyesi (10)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları