Çorlu MHP’de Başkanlığa Hasan Uzun seçildi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu MHP’de Başkanlığa Hasan Uzun seçildi

Çorlu MHP’de Başkanlığa Hasan Uzun seçildi

Çorlu MHP’de Başkanlığa Hasan Uzun seçildi

Çorlu MHP İlçe Kongresinde Başkanlığa Hasan Uzun seçildi.MHP 7. Olağan İlçe Kongresi yoğun katılımla yapıldı.

Divan başkanlığına Merkez Disiplin Kurulu Başkanı eski Kilis Milletvekili Av. Mehmet Nacar, Divan Başkan Yard. MYK üyesi Kastamonulu Salih Uzun, Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, Mali Müşavir Arif Akyol, Em. Banka Müd. Rauf Tektaş oy birliği ile seçildiler.

Kongre de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı hep bir ağızdan coşku içinde okundu.
Genel kurulda gündem gereği İlçe Yönetim Kurulu faaliyet raporu mali rapor okundu ve oylandı 9 Ocak 2012 de atama ile göreve gelen Hasan Uzun ve yönetimi faaliyet ve mali raporda oy birliği ile ibra edildikten sonra. Siyasi konuşmalara geçildi. Divan başkanı Mehmet Nacar divana müracat eden 2 liste bulunduğunu 1. Listenin beyaz listenin Saral Sarıalioğluna mavi listenin mevcut ilçe başk. Hasan Uzuna ait olduğunu açıkladı.

Bu açıklamadan sonra MHP Genel Başk. Dr. Devlet Bahçelinin kutlama mesajı okundu.
Daha sonra aday olan Saral Sarıalioğlu’nun konuşmasını yaptı. Öz geçmişi ile1996 yılından bu güne kadar MHP partisi ve ülkü ocaklarında yapmış olduğu çalışmaları anlattı.
Ardından mevcut İlçe Başkanı Hasan Uzun da kendi öz geçmişini tahsil durumunu ve yapmış olduğu iş hayatını anlattı. MHP de daha önce bulunduğu görevleri anlattıktan sonra siyasi konuşmalara geçildi.
MYK üyesi Salih Uzun Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Mehmet Nacar’ın konuşmaları ile salondakilere büyük heyecan verdiler.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Çorlu ilçesinin 400 delegenin 253 ü oy kullanmaya geldi.
Saral Sarıalioğlun’a ait beyaz listeye 105 oy Hasan Uzuna ait listeye 146 oy 2 oyda geçersiz sayıldı.
Oylama sonrası Divan Başk. Mehmet Nacarın daveti üzerine gelen Başkan adayları Saral Sarıalioğlu ve Hasan Uzun’a konuşma yapmaları için söz verdi.
Saral Sarıalioğlu Çorluda biz kaybetmiş olmakla davamızdan kopamayız. Yeni yönetime her türlü desteği vermeye hazırız. Ancak yönetimin çalışmalarını takip edeceğiz. Bu ülkücü gençlik her zaman onların yanında olacaklardır.Kendilerini kutluyorum başarılar diliyorum dedi. Mavi liste sahibi Hasan Uzun da Saral başkana ve Divana teşekkür ederek huzurlu ve heyecanlı bir kongre sonrası Çorluda göreve gelmelerinden dolayı çok mutlu olduklarını bundan sonra çalışmalarında her şey Çorlu için sloganıyla görev taksiminden sonra çalışmalara başlıyacağız dedi.

Kongreden sonra eski ülkü ocakları yönetici Gençler Divan Başk. Av. Nehmet Nacar’a yıllarca bizler ülkü ocaklarında yetiştik Dr. Devlet Bahçeli’nin bizlere de görev vermesi için artık zamanın geldiğini söylediler. Heyecen içerisinde başlayan kongre hiçbir kırgınlık olmadan tamamlandı.
Tekirdağ MHP İl Başkanı Yunus Meral’in istifasından sonra il başkanlığına yeni bir atamanın yapılacağı hafta içinde bu atama sonrası hafta sonu yapılacak olan Şarköy, Malkara ve Hayrabolu ilçe kongrelerinin de ilan edilen programa göre tamamlanacağı bildirildi.
Çorlu MHP İlçe Kongresine Merkez İlçe Başk. Enes Kaplan, Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Saray ilçe Başk. Hakan Özgül ,Malkara İlçe Başkanı Kemal Aktaş, Şarköy İlçe Başk. Naci Bayraktar ,İl Ocak Başkanı Ferhat Murat Ersayın, Çorlu Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir, Çorlu Yağlı Tohumlar başkanı Altan Arda, Demirköy beld. Başk. Muhsin Yavuz, Kırklareli Demirköy il genel meclisi üyesi Sebahattin Birkaya, MHP Demirköy ilçe başkanı Erol Akıncı, Eski ilçe başkanlarından Kerim Atalay, Erol İşleyen, Metin Bostancı, İlhan Onay, Canan Öztürk, Sinan Yeniyurt, Çorlu ocak başkanı Aziz Emre Erdoğan, il yönetim kurulu üyeleri Hamdi Şılga, Muhittin Ağcı, Faruk İlk, Halit Çebi, Mehmet Ali Deniz, Eski il ocak başkanı Mustafa Sena Vanlı, Eski il ocak başkan yard. Fatih İşcan, Mesut Çalışkan, Kürşat Sungur, Bahadır Altınışık, Salih Zeki Albayrak, Faruk Kalkan ,Türk Metal sendikası Çerkezköy başkanı ve Türk-İş il temsilcisi Murat Koçak,Çorlu Akparti ilçe başkanı Adnan Volkan centilmenlik örneği vererek kongreye geldi.Başarı dileklerini iletti.Bir müddet kongreyi izledi ve daha sonra salondan ayrıldı.

Kongere seçilen 8 MHP Çorlu Asil Yönetim Kurulu üyeleri
1. Başkan Hasan Uzun
2. Mustafa aydın
3. İrfan alver
4. Oğuzhan Aydın
5. Okyanus Er
6. İhsan Mert
7. Recai Koç
8. Ayşe Dol
9. Adil Uzun
10. Şenol Tuğcu
11. Ahmet Hisar
12. Seçil Sine
13. Cüneyt Ergün
14. Mehmet Çakır
15. Gökhan Öndül
16. Selim Yeler
17. Hülya Kocayiğit
18. Ahmet Gündüz
19. Enver Şengelir
20. Zafer Aydın
21. Ahmet Rasim Sağ
22. Gürel Evirgen
23. Murat Turna

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları