Çorlu Muhtarları ve işadamları Çorlu için buluştu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Muhtarları ve işadamları Çorlu için buluştu

Çorlu Muhtarları ve işadamları Çorlu için buluştu

Çorlu Muhtarları ve işadamları Çorlu için buluştu

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde mahalle ve köy muhtarları, Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği’nin (TAGİD) organize ettiği sabah kahvaltısında bir araya geldi.

TAGİD Genel Sekreteri Nihat Biçer, ilçe için yapılabilecek hizmetler konusunda muhtarlarla görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

TAGİD Başkan Vekili Tevfik Ayhan da Sağlık Mahallesi’nde 400 öğrenci kapasiteli Etüt Merkezi açma çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, burada dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere derslerinde ve eğitimlerinde yardımcı olacaklarını söyledi.

Ayhan, aynı merkezi Kore ve Sinop mahallelerinde de hayata geçirmeyi düşündüklerini kaydetti.

Sağlık Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Akpolat, etüt merkezinin çok isabetli bir karar olduğunu belirterek mahallesinde Anadolu lisesini kazanan çocukların ulaşım sıkıntısı yaşadığını ifade etti.

Mahallelerine lise yapılmasını isteyen Akpolat, gereken desteği vereceklerini söyledi. Köy ve mahallelerindeki sorunları dile getiren muhtarlar, yol, köprü, sağlık ocağı ve okul konularındaki eksiklikler hakkında dernek yönetimini bilgilendirdi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları