Çorlu Polisi 17 okulda öğrencilere polis mesleğini anlatdı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Polisi 17 okulda öğrencilere polis mesleğini anlatdı

Çorlu Polisi 17 okulda öğrencilere polis mesleğini anlatdı

Çorlu Polisi 17 okulda öğrencilere polis mesleğini anlatdı

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Des-tekli Polislik Büro Amirli-ği ekipleri ilköğretim okullarında öğrenciler ile bir araya gelerek polis mesleği ile ilgili bilgiler verdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli polislik büro amirliği ekiplerince ilçe genelinde bulunan 17 ilköğretim okulunda belirli günlerde polislik ve öğrencilerin neler yapması
gereken konular hakkında bilgiler verildi.

Yapılan eğitimlerde öğrencilerin dikkat etmeleri gereken konular ile Öğrencilere parmak izinin nasıl alındığı, ne işe yaradığı, trafik tescilinin ne anlama geldiği gibi konuları anlatan polisler, polisin korkulacak birisi olmadığını, aksine vatandaşın yardımına koşan bir görevli olduğunun altı çizdiler.

Güvenliğin sağlanması konusunun çağdaş devletlerin olmazsa olmaz ilkeleri arasında yer aldığını belirten TDP Büro amirliği ekipleri polisin faaliyetlerine toplumsal ihtiyaçlar ve taleplerin yön verdiğini belirttiler.

155 POLİS İMDAT HATTININ ÖNEMİ ANLATILDI.

Öğrencilere 155 Polis İmdat hattı ile alakalı olarak da bilgiler veren Çorlu polisi öğrencilerden herhangi bir olayla karşılaşmaları durumunda vakit kaybetmeden 155 Polis İmdat hattını aramasını da istediler.

155 Polis imdat hattının çok önemli olduğunu, bunun içinde halkın her zaman rahatlıkla her olayı ihbar etmesinin kendileri açısından büyük önem taşıdığını da belirten polisler “ 155 Polis imdat hattına yapılan her ihbarcının kimliği gizli kalır bunun içinde hiçbir zaman kimin ihbar ettiği belirtilmez. Bizler için gelen her ihbar çok önemlidir ve hepsi anında değerlendirmeye alınır” şeklinde konuştular.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları