Çorlu Polisinden öğrencilere eğitim « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Polisinden öğrencilere eğitim

Çorlu Polisinden öğrencilere eğitim

Çorlu Polisinden öğrencilere eğitim

Türk Polis Teşkilatının 167. Yıldönümü nedeniyle Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından okullarda öğrencilere eğitim verildi.

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli polis büro amirliği ekipleri ilçe genelinde bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik polis ve görevleri hakkında eğitim veriyor.

Öğrencilere polis ve görevlerinin anlatıldığı toplantıda polis görevleri de slayt gösterileriyle anlatıldı. Ayrıca eğitimi veren polis memuru tarafından öğrencilere poli-sin her zaman halkın huzuru için görev yaptığını

huzuru için görev yaptığı belirtmesiyle “Bizler halkın, sizlerin huzurunu, güvenini sağlamak için 24 saat çalışan bireyleriz. Sizlerden tek isteğimiz olaylardan uzak durmanız, arkadaşlarınızı iyi seçmeniz, kötü alışkanlıklar edinmemeniz uyuşturucu ve ona benzer maddelerden uzak durmanızdır.

Tanımadığınız kimseler ile konuşmayanız, onların verdiği hediyeleri almayanız. Şüphe duyduğunuz her durumda 155 polis imdat hattını arayıp yardım istemeleri belirtildi. Ayrıca öğrencilere tanıtıcı broşürler dağıtıldı.

Daha sonra ise öğrenciler tarafından sorular yönetildi. Soruların arasında ise polisin filmlerdeki gibimi olduğu sorusu oldu.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları