Çorlu Sinoplular 9. Piknik ve Güreş Etkinliğinde buluştu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Sinoplular 9. Piknik ve Güreş Etkinliğinde buluştu

Çorlu Sinoplular 9. Piknik ve Güreş Etkinliğinde buluştu

Çorlu Sinoplular 9. Piknik ve Güreş Etkinliğinde buluştu

Çorlu Sinoplular Derneği ”9. Piknik ve Güreş Etkinliğini” gerçekleştirdi. Yapılan etkinlikte sahne alan türkücü İsmail Türüt teröre lanet okudu.

Çorlu ilçesine bağlı Ulaş Beldesi’ndeki çamlık alanda yapılan etkinlikte her yaştan güreşçi birbirlerine üstünlük sağlamak için güreşti.

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Çorlu Sinoplular Derneği Başkanı Ramazan Gökçebaş, 9. piknik ve güreş etkinliklerine katılan herkese teşekkür etti.

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise konuşmasında, aynı yerde doğmamış olmanın hemşehri olamama anlamına gelmediğini kaydetti.

Köprülü, günlük hayatta birçok ortamda aynı havayı teneffüs eden insanların birbirlerine saygı gösterdiği taktirde her şeyin daha da iyiye gideceğini belirttiği konuşmasında, ”Ortak birliktelik, kardeşlik, barış ve birbirimize olan saygımız günlük hayatta birbirimizle aynı ortamda olmamız bizleri hemşehri yapıyor. Hepimiz bir şekilde burada yaşıyor ve burada karnımızı doyuruyoruz. O zaman hepimiz Çorluluyuz. Bunun için de Çorlu’nun menfaati ve gelişmesi için çalışmalıyız” dedi.
Yapılan etkinlikte daha sonra Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan mikrofona davet edildi.
Baysan konuşmasında şunları kaydetti:

”Bugün burada Sinop’lu hemşehrilerimizin bu güzel etkinliğinde bulunmak bizleri de mutlu etti. Bizler, bölgemizin ve ilçemizin daha ferah, daha yaşanılır bir yerleşim yeri haline gelmesi için çalışıyoruz. Türkiye’yi ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi, birlik, beraberlik ve kardeşlik. Ben de sizin gibi halka, sizin gibi vatandaşlara sahip olduğum için şanslıyım.Hepinizin dertlerini en iyi ve yakından bilen benim.”

-Terörü lanetliyoruz”

Yöresel halk oyunları ekiplerinin de gösterilerini sundukları etkinlikte, yerel ve mahalli sanatçıların ardından türkücü İsmail Türüt Sahne aldı.

Sevilen eserlerini b,irbiri ardına sıralayan Türüt, teröre ve terör örgütüne de lanet okudu. Türüt, son albümünde terör örgütünü kınayan bir eser seslendirdiğini ancak bazı analların bu eseri ve bu eserin yer aldığı video klibi yayınlamaya korktuklarını iddia etti.

Türüt, şarkılarının arasında yaptığı konuşmada şunlara yer verdi:
”Ben son albümümde okuduğum bir eserde terörü ve terör örgütünü lanetliyorum. Bu şarkımı ve klüibini bazı kanallar yayınlayamıyor. Buradan bu şarkım o korkaklara da gelsin.”
Yapılan etkinlikte Türüt’ün türküleriyle coşan Sinoplu’lar, daha sonra horon tepti.
Etkinlikte kazanlarca keşkek tüketildi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları