Çorlu TEMA Ormanı çöplüğe dönmüş durumda « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu TEMA Ormanı çöplüğe dönmüş durumda

Çorlu TEMA Ormanı çöplüğe dönmüş durumda

Çorlu TEMA Ormanı çöplüğe dönmüş durumda

Çorlu’da bulunan bir ormanlık alan çöplüğe dönmüş durumda. Adeta alkoliklerin mekanı haline gelen bu alandaki manzara görenleri çok üzüyor.

Üstelik kapısının defalarca kitlenmesine rağmen kilidinin kırılarak içine girildiği ormanlık alan kaderine terk edilmiş durumda.

Belediye Konutları altında bulunan ve TEMA ormanı olarak bilinen ormanlık alan adeta alkolcülerin mekanı haline gelmiş durumda.

Kaderine terk edilen ormanlık bölgede ise bazı dernekler alana ağaç dikerek hatıra ormanı
oluşturmuş ve tabelası dikmişler ancak ağaçlar bakımsızlıktan kurumuş durumda.

Olayı gören bir çok vatandaş gece polis ekiplerinin gezmesine rağmen yinede alanda ateşler yakıldığını, şişelerin kırıldığını ve bazen de silah seslerinin geldiğini belirttiler.

YAZIK OLUYOR.
Ormanlık alana yakın bölgede oturan bazı semt sakinleri “ Gece giren çıkan aracın haddi hesabı yok. Burada içeriye girenler ateş yakıyorlar, içtikleri şişeleri ise kırıyorlar. Bazen ise silah sesleri bile geliyor. Önceleri bu kapı kilitleniyordu ancak kapı birileri tarafından kilidi kırılarak içeriye giriliyor. Bizler burada rahatsız oluyoruz” şeklinde konuştular.

ÇÖPLÜK HALİNE GELMİŞ.
Kapısının daha önce kilitlenmesine rağmen yine Kilidin kırarak içeriye giren kimliği belirsiz ya da kişiler ormanlık alanda gece içki içip bir şeyler yiyenlerin çöplerini, içki şişelerini oraya gelişi güzel atıyorlar.

Bunlar yetmezmiş gibi bir de ormanlık alan sevgililerin mekanı haline gelmiş durumda. Bununla birlikte de çöpler ise çöpe değil ancak yerlere atıyorlar. Günden güne hızla gelişen ve nüfus artışı sürekli artan Çorlu’da böyle bir ormanlık bölgelerin bu şekilde yok olması içler acısı. Burada yaşayan insanların ailelerin son zamanlar gidip piknik yapacak alanı olmaması olayın farklı bir boyutunu ortaya çıkartıyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları