Çorlu, Türkçe Olimpiyatları Çoşkusuna hazır « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu, Türkçe Olimpiyatları Çoşkusuna hazır

Çorlu, Türkçe Olimpiyatları Çoşkusuna hazır

Çorlu, Türkçe Olimpiyatları Çoşkusuna hazır

10 Haziran günü Çorlu General Basri Saran Stadyumu’nda yapılacak etkinliklerle ilgili basın bilgilendirme toplantısında konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, “Türkçe Olimpiyatları’nın düzenleneceği ilk ilçe Çorlu olacak.

Böyle bir olimpiyat Çorlu’muza renk getirecek.” dedi. Başkan Baysan, Türkçe Olimpiyatları Çorlu ilçe etkinliğinin ilk kez bir ilçede yapılacak olmasının, kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Başkan Baysan, “Türkçe Olimpiyatları’nın düzenleneceği ilk ilçe Çorlu olacak.

Böylece Çorlu’da büyüklüğünü bir kez daha göstermiş olacak. Böyle bir olimpiyat Çorlu’muza renk getirecek. Çocuklarımız bize sevgilerini getirecek biz de onlara kucaklarımızı açacağız.” diye konuştu.

10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Çorlu ilçe etkinlikleri hakkında Trakya Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Eşbakanı Talat Kılıç bilgiler verdi. Kılıç, Türkçeyi dünyada daha etkin kılmak, Türk kültürünü daha yaygın bir hale getirmek istediklerini söyledi.

Destek ve himayelerini esirgemeyen Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ve Çorlu Kaymakamı Ali Dursun’a teşekkürlerini ileten Kılıç, “Halkımızı Türkçe şölenine davet ediyorum.” dedi. Toplantıya, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Trakya Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Eşbakanları Talat Kılıç, Ali Canbulat, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemalettin Avcı, TAGİD üyeleri ve basın mensupları katıldı.

AYHAN YETİM

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları