Çorlu Türkgücü Bölgesinde OSB süreci başladı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Türkgücü Bölgesinde OSB süreci başladı

Çorlu Türkgücü Bölgesinde OSB süreci başladı

Çorlu Türkgücü Bölgesinde OSB süreci başladı

Tekirdağ Vali Yardımcısı ve Islah Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Koordinatörü Mustafa Masatlı, Çorlu’nun Türkgücü/Yılmaz Alpaslan Caddesi bölümünde Islah OSB olma çalışmalarını başlattı.

Tekirdağ’da kurulması öngörülen 7 Islah OSB’den birinin Türkgücü Köyü’nde kurulması yönünde Tekirdağ Valiliğine müracaatlar sürüyor.

Çorlu Türkgücü Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Göksal Erözkan ve Yönetim Kurulu üyesi Ali Yokuş, Tekirdağ Valiliğine gelerek Vali Yardımcısı ve Islah OSB Koordinatörü Masatlı’ya müracaatlarını yaptı.

Burada, Türkgücü bölgesinde/Yılmaz Alpaslan caddesi üzerinde bulanan 51 sanayiciden 27’inin müracaatı alındı.

Mustafa Masatlı, önerilen Islah OSB alanının 357 hektar olduğunu ve D 100 karayolu ile Türkgücü Köyü arasında kaldığını ifade etti. Masatlı, “51 sanayinin 14’ü tekstil, 8′ i plastik ve kimya, 7’si metal sanayi, geri kalanı ise gıda, makine sanayi, kağıt-ambalaj ve orman ürünlerinden oluşuyor.

Bu tarih itibariyle bölgemizde kurulması planlanan 7 Islah OSB bölgesinin 6’sının müracaatı gerçekleşmiş, birinin müracaatı da yakın bir zamanda bekleniyor. Çalışmalar tüm hızıyla ve titizlikle devam ediyor” diye konuştu.

Islah OSB’ ler sanayicilerin bir araya gelmesini, sorunlarının daha kalıcı çözümler bulunmasını sağladığı göz önünde bulundurulduğu için sanayici ISLAH OSB’ lere sıcak bakıyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları