Çorlu, Türkiyenin en büyük İlçesi olarak belirlendi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu, Türkiyenin en büyük İlçesi olarak belirlendi

Çorlu, Türkiyenin en büyük İlçesi olarak belirlendi

Çorlu, Türkiyenin en büyük İlçesi olarak belirlendi

Tarihinde ilk defa 3 ayrı partiden 3 Milletvekilini meclise gönderen Çorlu sorunlarına çözüm bekliyor

Çorlu’nun yeni nüfus rakamının açıklanmasıyla birlikte bu açıklanan sayısı henüz tabelalara yansımadı.
Çorlu Türkiye’nin en büyük ilçesi olarak belirilendi. Vatandaşlar yeni nüfus rakamını gösteren tabelaların takılmasını istiyor.

55 ilden büyük Çorlu, büyükşehir belediyelerine bağlı ilçe belediyeleri dışında kalan ilçeler arasında ise en büyük ilçe olarak dikkat çekiyor.

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Malatya, Sakarya ve Samsun büyükşehir belediyelerine bağlı ilçeler haricinde Çorlu, Türkiye’nin en büyük ilçesi olarak belirlendi.

Ancak belirlenen nüfus rakamını gösteren tabelaların şu anda yenilenmemesi dikkat çekiyor.
ÇORLU TRAKYA İLLERİNİN YÜZDE 65’İ NÜFUSU EN AZ 7 İLİN TOPLAMI KADAR NÜFUSA SAHİP

Çorlu 226 bin 921 kişilik nüfusu ile nüfus toplamları 358 bin 247 olan (Edirne 144 bin 531, Kırklareli 66 bin 226, Tekirdağ 147 bin 490) Trakya bölgesindeki 3 ilin toplam nüfusunun yüzde 65`ine sahipken, nüfus sıralamasında en az nüfusa sahip 7 ilin toplamı kadar nüfusu ise ilçe merkezinde barındırıyor. Nüfus toplamları 227 bin 818 eden 7 il, ilçe merkezi nüfusu 226 bin 921 olan Çorlu’yu ancak geçebiliyor. Çorlu’nun sahip olduğu nüfusa toplamda ulaşabilen 7 il ve nüfusları ise şöyle sıralanıyor, “Ardahan18 bin 298, Artvin 25 bin 34, Gümüşhane 31 bin 11, Tunceli 32 bin 815, Bayburt 35 bin 654, Sinop 38 bin 705, Bitlis 46 bin 301.” olduğu belirtildi.
HALK SORUYOR,” VEKİLLERİMİZ NE YAPTI ?”

Hızla gelişen ve nüfusu günden güne artan Çorlu için özellikle son açıklanan rakamda 55 ilden büyüklüğü koruyan Çorlu’dan 12 Haziran seçimlerinde seçilen üç Milletvekilinin neler yaptığını halk merak ediyor. Vatandaşlar “ Son veriler baktığımız da Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Çorlu’dan seçilen Milletvekillerimizin neler yaptığını merak ediyoruz. Sonuçta bizler seçtiysek oy verdiysek ne gibi çalışmalar yapıyorlar bunu takip etmemiz ve sormamız en büyük hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Eğer ki 7 ilin toplam nüfusu bir Çorlu ediyorsa söylenecek fazla Bir şey yok. Bunun içinde Milletvekillerimizin özellikle güzel ve yaşanabilinecek bir Çorlu için bir şeyler yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Çorlu’da yaşayan bizler sadece seçim zamanı hatırlanmak istemiyoruz” şeklinde konuştular.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları