Çorlu Verem Savaş Dispanseri rezalet durumda « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Verem Savaş Dispanseri rezalet durumda

Çorlu Verem Savaş Dispanseri rezalet durumda

Bu çağda böyle bir rezalet…
Çorlu Verem Savaş Dispanseri rezalet durumda

55 İlden büyük olan ve bölgenin en büyük sanayi kuruluş-larının yer aldığı Çorlu’da Verem Savaş Dispanseri yeni taşındığı bir barakada hizmet veriyor. Bununla birlikte ise iddiaya göre röntgen çeken makineler çalışmaması vatandaşa büyük sıkıntı yaşatıyor.

Çorlu Nusratiye Mahallesi Alipaşa (eski lise arkası) meyda-nında hizmet veren Verem Savaş Dispanseri hizmet binası, oturula-maz raporu olduğu için ilçe Sağlık Grup Başkanlığı tarafından boşatıldı. Bunun üzerine boşaltılan Dispanser Çorlu Emlak Konutları Aile sağlığı merkezi bahçesinde sağlık koşulları uygun olmayan bir barakaya taşınmasına karar verildi. Bunun üzerine geçtiğimiz hafta başında buraya taşınan dispanser hizmete vermeye başladı.

TABELA YOK. CİHAZLAR ÇALIŞMIYOR !…

Bunun üzerine Çorlu Verem Savaş Dispanseri Emlak konutlarında bulunan ve kullanılmayan boş bir barakaya taşındı. Ancak buraya taşınan dispanserde cihazlar bir türlü kurulamadı. Ancak iş için istenen akciğer filmini çektirmek için dispansere gelen vatandaşlara cihazın arızalı olduğu belirterek geri gönderiliyorlar.

VATANDAŞ TEPKİ VERİYOR…

Vatandaşlar sağlık raporu için gittikleri Dispanserde böyle bir olumsuz durumla karşılaşmaları üzerine duruma tepki vererek “ Burası 55 ilden büyük bir ilçe bölge sanayi bölgesi ve Verem Savaş Dispanserinin taşındığı yerde günde yaklaşık 200 kişi( Bay-bayan) gelip sağlık raporu ile ilgili olarak Akciğer röntgeni çektiriyor.

Burada birde ayrıca haftanın iki gününde çocuklara aşı yapılıyor. Bir tane tuvalet var burada 11 personel çalışıyor. Bebek ağladığı zaman anne emzirecek yer bulamıyor. Bunu nasıl böyle bir yere taşıdılar anlayamıyoruz. Birçok sağlık ocağında boş odalar var. Hani sağlık çok önemliydi, sağlıkta problem yoktu.

Buraya bırakın Verem Savaş Dispanseri demeyi artık ne denir bilemiyoruz. Barakada kaloriferler çalışmıyor. Kış şartlarında bırakın hastaları Verem Savaş Dispanseri personeli hasta olmuş durumda. Barakanın etrafı çöplük içinde, giriş çıkışı çamur Dispanseri gösteren bir tabela dahi yok. Kırmızı baraka olarak tarif ediliyor. Yetkililer gelip buraya bir baksınlar onlar için bir sakıncası yoksa söylenecek başka hiçbir şey yok” şeklinde konuştular.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları