Çorlu Zabıtasından Semt Pazarına Seyyar Satıcı Uyarısı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Zabıtasından Semt Pazarına Seyyar Satıcı Uyarısı

Çorlu Zabıtasından Semt Pazarına Seyyar Satıcı Uyarısı


Çorlu Zabıtasından Semt Pazarına Seyyar Satıcı Uyarısı

Semt pazarlarında çeşitli düzenlemeler yapan Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazaryerleri içerisinde tezgah açan esnaflar haricinde satış yapılmasının önüne geçebilmek için pazar içerisinde yollara yazılar yazıldı.

‘Pazar yerinde tezgah harici seyyar satış yapmak yasaktır Zabıta’ ibaresini taşıyan yazılar semt pazarlarında bazı yollara yazıldı. Yere boya ile yazılan yazıların ardından denetimlerini sıklaştıran Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tezgah açan esnaflar haricinde seyyar satıcıların Pazar içerisinde satış yapmaması için çaba sarf ediyor.

Semt pazarının içerisine seyyar satıcıların girmesinin yasak olduğunu belirten yazıların ardından simitçi ve diğer seyyar satıcılar başta olmak üzere seyyar satıcıların Pazar yerine girişinin yasaklanması nedeniyle seyyar satıcılar tepki gösterdiler. Pazar yerlerinin halka açık yerler olduğunu simit satmak için dahi giremediklerini belirten seyyar satıcılar uygulamaya tepki gösterdiler.

Semt pazarında tezgah açan esnaflar ise uygulamanın geç kalınmasına karşın doğru bir uygulama olduğunu belirterek: “Tezgah açan, yer kirası ve vergi ödeyen esnafların yanında seyyar olarak satış yapanlar oluyordu. Bunun önüne geçilmesi adına iyi bir uygulama olacağını düşünüyoruz” dediler.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları