Çorlu Zafer Koleji’nin bina inşaatında sona yaklaşıldı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu Zafer Koleji’nin bina inşaatında sona yaklaşıldı

Çorlu Zafer Koleji’nin bina inşaatında sona yaklaşıldı

Çorlu Zafer Koleji’nin bina inşaatında sona yaklaşıldı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 11 yıldır eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Zafer Koleji, ağustos ayından itibaren Trakya’nın en kapsamlı koleji olarak yeni kampüsünde eğitim ve öğretime devam edecek.

Okul müdürü Rahmi Ocak, Çorlu’da görev yapan basın mensuplarına okul hakkında bilgiler verdi. İstanbul yolu üzerinde yapımı devam eden ve mülkiyeti kendilerine ait olan yeni okul inşaatını anlatan Ocak, Ağustos 2012’de inşaatın kısmen bitmiş olacağını ve okulun buraya taşınacağını söyledi. Ocak, okulun 2012-2013 eğitim ve öğretim dönemine Fatih Koleji olarak başlayacağını söyledi.

20 bin m2 kapalı alanı olan okulda 50 derslik, 12 laboratuvar, ikisi küçük biri 550 kişilik olmak üzere 3 konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, bin 200 kişilik yemekhane, 7 adet çok maksatlı spor salonu, 70 kişilik misafirhanesi olacak. Her sınıfta en fazla 20 öğrenci eğitim görecek.

Zafer Koleji yeni haliyle Marmara Bölgesi’nde bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ilk kolej olacak. Ocak, bu sezon okulun 450 öğrenci kapasitesi olduğunu yeni binada kapasitenin iki katına çıkacağını ifade etti.

Her yıl ortalama yüzde 10 civarında eğitim ücretlerine zam yapıldığını belirten Ocak, yeni binada da bu uygulamanın devam edeceğini söyledi.

Popüler aramalar

çorlu fatih koleji (99)fatih koleji çorlu (95)çorlu zafer koleji (15)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları

Etiketler:, ,
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları