ÇORLUDA AF BEKLEYEN BİRÇOK UYANIK FİRMA VERGİSİNİ YATIRMADI « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - ÇORLUDA AF BEKLEYEN BİRÇOK UYANIK FİRMA VERGİSİNİ YATIRMADI

ÇORLUDA AF BEKLEYEN BİRÇOK UYANIK FİRMA VERGİSİNİ YATIRMADI

ÇORLUDA AF BEKLEYEN BİRÇOK UYANIK FİRMA VERGİSİNİ YATIRMADI

Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Ali Çakır, birçok firmanın af beklentisine girerek 2011 yılında vergilerini yatırmadığını söyledi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan Trakya Aktif Genç İşadamları Derneğini (TAGİD) ziyaret eden Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Ali Çakır işadamlarına çalışmaları hakkında bilgiler verdi, işadamlarının sorularını cevapladı.

Çorlu’nun her gün göç alan büyük bir ilçe olduğunu ifade eden Çakır, ”Çorlu, en son yapılan adrese dayalı nüfus sayımına göre 264 bin nüfusa ulaştı. Çorlu 52 ilden büyük bir ilçe. Bu kadar nüfusun yoğun olduğu bir ilçe olmasının yanında, işletmeler ve vergi sisteminde de yoğunluklar yaşanıyor. Ciddi eleman ihtiyacımız vardı bir kısmı giderilme aşamasına geldi. Vergi dairelerinin asıl amacı, tahakkuk eden vergiyi tahsil etmektir. Bizler de bunun için çalışmaktayız” dedi.

İşadamlarının vergi iadelerinin geç ödenmesinden dolayı yaşadıkları sıkıntıları dile getirmeleri üzerine Çakır, ”2011 yılında vergi affı çıkacağı beklentisinden dolayı birçok firma vergilerini yatırmadılar. Bu af 2011 yılını kapsamadı, haliyle birçok firma borçlu kaldı. Bizim elimizde de 2011 yılı borçlarına yönelik birçok dosya bulunmakta.

Bu dosyalar üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Vergi iadesi ile ilgili bazı firmalar için çok ciddi çalışmalar gerekiyor. Örneğin bir inşaat firması için yapılan dairenin metrekare ölçümü ile müteahhidin söylediği metrekare birbirine uyuyor mu, bunların incelenmesi zaman alıyor. Ben geldiğimden beri hiçbir müteahhide vergi iadesi yapılmadı. Bizim bu işleri halletmiş olup halkın arasına karışıp dertlerini dinlememiz, işlerinin durumunu sormamız gerekiyor ama, yoğunluktan çok vakit bulamıyoruz” dedi.

Vergi haftasında gerçekleşen ziyarette Ali Çakır’ı TAGİD Yönetim Kurulu Ziyaretlerden Sorumlu Komite Üyesi İzzet Tunç karşıladı. Ziyarete yönetim Kurulu Üyeleri; M. Selahattin Er, Mehmet Özkan, Fikri İşbilir ve TAGİD üyeleri; Mehmet Akan, Yücel Bardak, İsmail Korkut, Salim Akçay katıldı. Toplantı sonunda Çorlu Vergi Dairesi Müdürüne TAGİD Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Tunç tarafından günün anısına plaket takdim edildi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları