Çorlu’da Aşırı Sıcaklar Bayıltıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu’da Aşırı Sıcaklar Bayıltıyor

Çorlu’da Aşırı Sıcaklar Bayıltıyor


Çorlu’da Aşırı Sıcaklar Bayıltıyor

Çorlu’da etkili olan sıcaklar hayatı her geçen biraz daha olumsuz etkiliyor.

Çorlu’da etkili olan sıcaklar hayatı her geçen biraz daha olumsuz etkiliyor. Artan hava sıcaklıkları nedeniyle pek çok kişi rahatsızlanarak sağlık kuruluşlarına başvuruyor. Uzmanlar özellikle güneşin etkili olduğu saatlerde mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısında bulunuyor.

Yolda yürürken bir anda fenalaşan genç bayan sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Çorlu Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılarak tedavi altına alındı. Edinilen bilgilere Z.A. adlı bir kişi arkadaşları ile yürüdüğü esnada Atatürk Meydanında baygınlık geçirerek yere yığıldı. Önce arkadaşlarının ve çevredeki vatandaşların yardımına koştuğu genç bayan, daha sonra olay yerine çağırılan 112 Acil Servis ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansa alınarak Çorlu Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı.

Aşırı sıcaklar nedeniyle çeşitli rahatsızlığı bulunanlar ile güneş çarpmalarından en çok etkilenen yaşlılar ve çocukların sıcaklığın yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkmamaları gerektiğini belirten uzmanlar, Çorlu’da güneş çarpması nedeniyle pek çok kişinin sağlık kuruluşlarına başvurduğunu da kaydettiler.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları