ÇORLU’DA BAYAN HAFIZLAR SERTİFİKALARINI ALDI « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - ÇORLU’DA BAYAN HAFIZLAR SERTİFİKALARINI ALDI

ÇORLU’DA BAYAN HAFIZLAR SERTİFİKALARINI ALDI

ÇORLU’DA BAYAN HAFIZLAR SERTİFİKALARINI ALDI

Çorlu Müftülüğü Kocatepe Camii Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan iki bayan öğrenciye, törenle sertifikaları verildi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, Çorlu Müftülüğü konferans salonunda yapılan hafızlık merasimi öncesinde, Kur’an okunarak ilahiler söylendi.

İlçe Müftüsü Nazmi Söğüt “Kur’an Mekke’ye gelmeden önce ahlak ayaklar altındaydı. Namus mefhumu yoktu, zina fuhuş her tarafta, hak hukuk bilmez insanlar her şeye hâkim, hak güçlüden yana. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömecek kadar merhametsiz insanlar.

Kuran Mekke’ye indi, o cehalet asrını öyle bir terbiye etti ki, Mekke, Mekke-i Mükerreme oldu. Hak, hukuk bilmeyen insanlar Ashab-ı Kiram oldu. Kur’an’ın nuru ile nurlanan ecdadımız, o nuru Malazgirt’e taşıdı, İstanbul’a taşıdı, Anadolu baştan başa İslam oldu, ta Avrupa’ya ulaştı.

Kur’an her nereye girerse orada farklılıklar oluyor. Eğer Kur’an bizim hayatımıza girerse bizde de çok farklı şeyler olur. Kur’an’ın hayata hâkim olması için okumak, anlamak, yaşamak, yaşatmak mecburiyetindeyiz.’’ dedi.

Hafızlığını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan Fatma Taşçıoğlu ve Elif Akdoğan’a sertifikaları Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen tarafından verildi.

İki hafızın yetişmesindeki başarılı çalışmaları ve gayretlerinden dolayı Kur’an kursu hocası Ruhan Mermi de valilik tarafından takdirname ile ödüllendirildi.

Hafızlık merasimine Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, Çorlu Müftüsü Nazmi Söğüt, Çerkezköy Müftüsü Mahmut Emin ve çok sayıda vatandaş katıldı. CİHAN

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları