ÇORLU’DA BELEDİYE İLE KİRACILAR ARASINDA YIKIM GERGİNLİĞİ « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - ÇORLU’DA BELEDİYE İLE KİRACILAR ARASINDA YIKIM GERGİNLİĞİ

ÇORLU’DA BELEDİYE İLE KİRACILAR ARASINDA YIKIM GERGİNLİĞİ

ÇORLU’DA BELEDİYE İLE KİRACILAR ARASINDA YIKIM GERGİNLİĞİ

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde çökme tehlikesi nedeniyle yıkılmasına karar verilen üç katlı binanın girişinde bulunan işyeri sahipleri ile belediye yıkım ekipleri arasında tartışma çıktı.

Nusratiye Mahallesi Fabrika Sokak üzerinde bulunan 3 katlı binada çatlaklar oluşması üzerine bina sahipleri Çorlu Belediyesi’ne başvurarak inceleme yapılmasını istedi.

Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, belediyenin talebi üzerine binada inceleme yaparak çökme tehlikesi olduğunu belirledi ve geçen yıl ‘oturulamaz’ raporu verdi.

Çorlu Belediyesi, çökme riski olan binanın boşaltılması için işyeri sahiplerine ve kiracılara tebligat gönderdi. Üst katlar dükkanlarını boşaltırken, giriş katında bulunan 3 kiracı işyerlerini terk etmek istemedi.

Belediye yıkım ekipleri, sabah saatlerinde 3 katlı binayı yıkmak için Fabrika Sokak’a geldi. Dükkanların halen boşatılmadığını gören Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, burada bulunan bir dükkan sahibinin “Siz burayı yıkamazsınız” demesi üzerine “Ben sizin can güvenliğinizi düşünüyorum, ancak bunu yapmamız gerekiyor. Bu bina çökecek, üniversite rapor verdi. Biz size boşaltmanız için tebligat yaptık” dedi. Yıkım ekipleri ile kiracılar arasındaki tartışmayı polis ekipleri önledi.

Belediye ekipleri, çıkan tartışmanın ardından dükkan sahiplerine ve kiracılara işyerlerini boşaltmaları için bir hafta ek sürerek vererek yıkım yapmadan ayrıldı.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
ÇORLU’DA BELEDİYE İLE KİRACILAR ARASINDA YIKIM GERGİNLİĞİ için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. 1 erman çatak  yorumladı.

    sular akmıoyr nerey gidiyor bu su geceleri işimiz var gidimiyoz belki bu nedir arkadaşım su yok aq sabah kalkıyom yok akşam geliyom su parası veriyoz bide bu nedir yani maduruz yemin o9lsun AK partiye vericem buı sene oyumu
    bak dalgana ** başkanı kapak olsun ibne bende ermancatak bekliyorum seni ibne seni sana oy felan yok ak partiye veriyorum oyumu ***** seniii :!


Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları