Çorlu’da Eğitim Uçağı Pisten Çıktı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - Genel - Çorlu’da Eğitim Uçağı Pisten Çıktı

Çorlu’da Eğitim Uçağı Pisten Çıktı


Çorlu’da Eğitim Uçağı Pisten Çıktı

Çorlu Havalimanı’na inişte pistten çıkan THY Uçuş Akademisi’ne ait ‘Cessna 172’ tipi eğitim uçağında hasar meydana geldi.

Çorlu Havalimanı’na inişte pistten çıkan THY Uçuş Akademisi’ne ait ‘Cessna 172’ tipi eğitim uçağında hasar meydana geldi. Öğretmen ve öğrenci pilotun yara almadan kurtulduğu uçağı kurtarma çalışmalarından dönen bir teknisyen, toprak alanda takılıp düşünce sağ ayağını kırdı.

Olay, dün öğle saatlerinde Çorlu Havalimanı’nda meydana geldi. THY Uçuş Akademisi’ne ait ‘Cessna 172’ tipi tek motorlu, pervaneli eğitim uçağı, eğitim uçuşu için Öğretmen Pilot Mehmet Mailmail ve öğrenci E.Ö.Y. ile birlikte Çorlu Havalimanı’ndan havalandı.

Eğitimini tamamlayan uçak, alçalarak inişe geçti. Öğretmen pilotun kumandasındaki uçak, piste teker koyduktan kısa bir süre sonra istikamet kaybetti. Bir süre pist kenarındaki toprak alanda ilerleyen uçağı sağ ana iniş takımı kırıldı. Tek motorlu uçak, sağ kanadı üzerine yatarak durdu.

Cessna 172 tipi uçakta hasar oluşurken, pilot ve yanındaki öğrenci kazayı yara almadan atlattı. Uçak, ekiplerin çalışması sonucu kurtarılırken, kurtarma çalışmasından dönen ve kimliği açıklanmayan bir THY teknisyeni, toprak alanda takılıp düşünce sağ ayağını kırdı.

Olayla ilgili Çorlu Havalimanı Meydan Müdürlüğü inceleme başlattı

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın