Çorluda GENEL Sağlık Sigortası kuyruğu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorluda GENEL Sağlık Sigortası kuyruğu

Çorluda GENEL Sağlık Sigortası kuyruğu

Çorluda GENEL Sağlık Sigortası kuyruğu

GENEL Sağlık Sigortası kanunu kapsamından yararlanmak isteyen yeşil kart sahibi vatandaşlar Çorlu Kaymakamlığına genel sağlık sigortası gelir tespiti birimine müracaat etmek istediler.

Sistemin yavaş çalışmasıyla uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığının 5510 sayılı Genel sağlık sigortası kanunu kapsamında ilçede bulunan Yeşil kart sahipleri ile sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar gelir tespiti için Çorlu Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurarak gelir tespitinin yapılması için başvurdu.

Sabah erken saatlerde kaymakamlık binasına gelen vatandaşlar işlemlerini yaptırmak istediler ancak sistemin yavaş çalışması sonucu uzun kuyruklar oluştu ve sıra yüzünden tartışmalar yaşandı.

Bunun üzerine işlem yaptırmak için gelen vatandaşlar “ Sabahın erken saatinde işimizi halletmek için geldik ancak şuana kadar işlemlerimizi olmadı.

Sistem yavaş çalışıyormuş ne zaman sıra gelir bilmiyoruz” şeklinde konuştular. 15 bin Yeşil kartlının bulundu ilçede yaklaşık olarak ta 20 bin sosyal güvencesi olmayan vatandaşın oluşturulan birime müracaat etmesi bekleniyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları