Çorlu’da görev yapan Gazeteciler Kan Verdi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu’da görev yapan Gazeteciler Kan Verdi

Çorlu’da görev yapan Gazeteciler Kan Verdi

Çorlu’da görev yapan Gazeteciler Kan Verdi

Çorlu’da görev yapan gazeteciler, Türkiye Kızılay Derneği Çorlu Şubesi Çorlu Kan Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulundular. Cumhuriyet Meydanına konuşlanan Kızılay Tırına gelen gazeteciler, kampanya çerçevesinde ilk kanı verdiler.

Toplumsal sorumluluğa bir nebze de olsa katkıda bulunmak maksadıyla Çorlu Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına katkıda bulunmak maksadıyla Çorlu’da görev yapan gazeteciler de kan bağışında bulundu.

Çorlu Kan Merkezi Müdürü Dr. Atilla Saraçoğlu da Çorlu’da kan bağışının ve kan bağışına ilginin her geçen gün daha da arttığına işaret ederek: “Bu artışlarda hiç şüphesiz ki kan ihtiyacının önemine dair yayınlar yapan, kan bağışı kampanyalarımızın yer ve zamanını kamuoyuyla paylaşarak daha çok kişiye ulaşmamızı sağlayan basın mensuplarının katkıları var. Basın mensupları bu kez kan bağışında bulunarak ayrı bir katkıda daha bulundular. Kendilerine sorumlu davranışları ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kan bağışlayarak bunu bir kez daha gösterdiler” dedi.

Kan bağışında bulunan gazeteciler de sadece haber yapmadıklarını toplumsal konular ile sosyal sorumluluk kampanyalarına duyarsız kalmadıklarını belirterek: “Basın mensupları sosyal sorumluluk projelerine en fazla destek veren meslek kuruluşudur. Haberlerde karşılaştığımız durumlarda, yaralanmalarda, kazalarda kazazedelerin acil kan ihtiyacı olduğuna pek çok kez şahit oluyoruz. Trafik kazaları ve ameliyatlar sırasında ortaya çıkan acil kan ihtiyacını en iyi bilenleriz. İnsan hayatının en önemli unsurunun kan olduğunun da bilincindeyiz. Bu bakımdan Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarına destek oluyoruz. Bu kez bizzat kan bağışında da bulunarak sorumluluğumuzu yerine getirdik. Kan bağışı bilincinin topluma ve meslek gruplarına daha da yayılmasını ve bu bilincin hakim olmasını istiyoruz. Çünkü bizler biliyoruz ki kan acil ihtiyaç olmasının yanında aynı zamanda sürekli de ihtiyaçtır” dediler.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları